Promieniujący ból w górnej części lewego pośladka.

4 odpowiedzi
Od dłuższego czasu (kilku miesięcy) podczas intensywniejszego chodzenia lub spacerowania odczuwam niesamowity ból w górnej części lewego pośladka wraz z bólem dolnego odcinka kręgosłupa. Ból jest na tyle silny, że przez moment nie jestem w stanie się ruszać. Proszę o informację czy moje dolegliwości są podstawą do wizyty u dr neurologa?
Z cała pewnością należy zdiagnozować przyczynę dolegliwości, która może leżeć zarówno w kręgosłupie, miednicy jak i tkankach miękkich, ból może być też pochodzenia czynnościowego tj związanego z nieprawidłowościami podczas poruszania się.
Przedstawiony opis to za mało by próbować stawiać diagnozę.
Diagnostykę może rozpocząć neurolog lub ortopeda.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Oczywiście wskazane jest badanie neurologiczne, ale ono może nie wykazać żadnych zaburzeń w tym zakresie - czego życzę. I od tego należy rozpocząć diagnostykę. Należy także upewnić się, że źródłem dolegliwości nie jest staw biodrowy po tej stronie. Jeżeli dolegliwości nasilają się po chodzeniu/spacerowaniu, raczej nie są spowodowane bezpośrednio chorobą kręgosłupa, np. dyskopatią. Problem ma raczej naturę biomechaniczną (może dotyczyć np. mięśnia gruszkowatego, pośladkowego średniego i małego oraz mięśnia naprężacza powięzi szerokiej uda i kilku innych mięśni) albo dotyczy subtelnych zaburzeń równowagi miednicy i tutaj potrzebny jest terapeuta, któremu bliskie są takie zagadnienia. Polecam wizytę u sprawdzonego osteopaty, terapeuty manualnego np. metody Jumeiho, ew. znającego zagadnienia taśm mięśniowo-powięziowych. Można także spróbować kinezjologytapingu (kolorowe ,,plastry" aplikowane we właściwy sposób). Życzę wielu spacerów bez bólu. Andrzej Żytkowski
Dolegliwości sugerują kręgopochodne tło dolegliwości chociaż należy również brać pod uwagę patologiczne zmiany w stawie krzyżowo-biodrowym lewym oraz zmiany mięśniowo-ścięgniste otaczające otwór kulszowy. Polecam konsultację neurologiczną.. Z poważaniem ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
Bóle podczas ruchu mogą mieć bardzo różne podłoże. Od przyczyn w dysbalansie mięśniowym przez punkty spustowe, zaburzenia powięziowe na dysfunkcjach neurologicznych kończąc. Wizyta u dobrego terapeuty powinna dać dużo więcej informacji.

Eksperci

Maciej Malinowski

Maciej Malinowski

Fizjoterapeuta

Warszawa

Michał Rakowski

Michał Rakowski

Fizjoterapeuta

Tarnów

Krzysztof Bobowski

Krzysztof Bobowski

Fizjoterapeuta

Chełmno

Łukasz Witek

Łukasz Witek

Fizjoterapeuta

Mikołów

Daniel Romanowski

Daniel Romanowski

Fizjoterapeuta

Biłgoraj

Krzysztof Frąckowiak

Krzysztof Frąckowiak

Ortopeda

Poznań

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 300 pytań dotyczących usługi: bóle kręgosłupa
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.