Proszę bo mam problem z matką moja matka do wszystkiego się wtrąca zawsze tak było ale od jakiegoś c

2 odpowiedzi
Proszę bo mam problem z matką moja matka do wszystkiego się wtrąca zawsze tak było ale od jakiegoś czasu mam partnerke 14 lat starsza nie mieszkam z nią mama wyzywa ją od najgorszych starszy że nic po niej nie dostanę że jak umrze to będzie moja wina jak jestem w domu to jest ok jak tylko pojadę do partnerki zawsze znajdzie powód do naprawdę ogromnej kłutni a właściwie to ona krzyczy ja już nie mam sił co mam zrobić dodam jeszcze że mam rodzeństwo z nimi też robiła awantury ale nie aż takie
Proszę o pomoc
Dziękuję
Byc moze nadeszla dla Pana pora opuszczenia tego domu i zalozenia wlasnego gniazda.Pewnie nie będzie to latwy proces biorąc pod uwagę zaborczość Pana matki i będzie Pan potrzebowal wsparcia psychologa w tym okresie.Najlepiej będzie nie uprzedzac o tym matki lecz poinformować ją o tym po fakcie.

Pytanie jakiek Pan pomocy oczekuje ? Mamy Pan nie zmieni pewnie będzie w taki sposób reagować. Teraz pytanie co Pan może zrobić w tej sytuacji? na myśl mi przychodzi pogdzenie się z tym że mama tak reaguje i nie eskallowanie tego nie potrzebnymi rozmowami znią i pokazaniem jej że jest inaczej. Z drugiej strony też stawianie granic, które będą wyrazem szacunku dla Pana samego np. że jeśli mama chce obrażać Pana wybranke to Pan tego nie chce słuchać i jeśli nie ma nic innego do powiedzenia to Pan nie chce uczestniczyć w takiej rozmowie. Brzmi czasem drastycznie jednak warto pomyśleć nad granicami, które pozwolą Panu zadbać o dobrą relacje i mamy z panem i pana z partnerką. Może warto tez porozmawiac z pscyhoterapeutą czy psychologiem o właśnie ustalaniu granic które bedą możiwe i będa Pana satysfakcjonowały w tej relacji z mamą.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Mateusz Dabrowski