Proszę do pomoc moj 3 letni synek nie chce jeść, jak dochodzi do jedzenia buntuje się i zaczyna wymy

2 odpowiedzi
Proszę do pomoc moj 3 letni synek nie chce jeść, jak dochodzi do jedzenia buntuje się i zaczyna wymyślać ze chce pić siusiu ze boli to brzuszek ja już nie wiem co mam robić wygląda strasznie waży tylko 12 800 schud w ostatni tydzień 500 g . Proszę mi poradzić gdzie sie udać i co może mu być:(
Witam. Powody mogą być różne. Myślę, że warto by było gdyby umówiła się Pani na konsultację rodzicielską do psychologa/ psychoterapeuty pracującego z małymi dziećmi, najlepiej w towarzystwie drugiego rodzica.

Dzień dobry,
myślę, że w pierwszej kolejności należałoby udać się do lekarza pediatry i zrobić podstawowe badania. Utrata masy ciała może wynikać z chorób niemal wszystkich układów i narządów. Jest to bardzo niejednoznaczny objaw. Dlatego też zawsze w przypadku dziecka z utratą masy ciała obowiązuje nas szczególna czujność. Po wykluczeniu przez lekarza choroby somatycznej może się Pani udać do psychologa pracującego z małymi dziećmi i rodzicami, aby skonsultować niepokojące Panią zachowania syna. Celem współpracy z psychologiem dziecięcym może być wtedy pokonanie trudności poprzez wskazanie źródeł, nazwanie ich i wspólną pracę. Jestem zdania, że jeżeli zachowania dziecka zaczynają niepokoić i martwić rodzica to nie należy zwlekać z konsultacją u specjalisty. Pozdrawiam, Magda Szymaniuk.