Proszę o interpretację Antygen HBs - niereaktywny P/HBs > 1000.0 IU/I HBc dodatni Inne Wątro

1 odpowiedzi
Proszę o interpretację
Antygen HBs - niereaktywny
P/HBs > 1000.0 IU/I
HBc dodatni

Inne Wątrobowe
Cholesterol całkowity 160
AST 26 IU/L
ALT 34 IU/L
BILURBINA CAŁKOWITA 0.68
GGTP 26 IU/L
Dzień dobry,
Na podstawie podanych wyników możemy zrobić następujące interpretacje:

Antygen HBs - wynik niereaktywny oznacza, że nie wykryto obecności antygenu powierzchniowego wirusa zapalenia wątroby typu B (HBsAg). Brak obecności tego antygenu wskazuje na brak aktywnej infekcji wirusem HBV.

P/HBs (poziom przeciwciał przeciwko HBsAg) - wynik powyżej 1000.0 IU/I wskazuje na wysoki poziom przeciwciał przeciwko antygenowi powierzchniowemu HBV. Takie wysokie poziomy przeciwciał są zwykle wynikiem przebytej infekcji HBV.

HBc dodatni - oznacza obecność przeciwciał przeciwko antygenowi rdzeniowemu wirusa HBV (HBcAg). Może to wskazywać na przebytą infekcję HBV, nawet jeśli obecnie nie ma aktywności wirusowej. Ważne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu dokładnej interpretacji tego wyniku.

Pozostałe wyniki wątrobowe są w granicach normy. Cholesterol całkowity wynoszący 160 mg/dl, AST (asparaginian aminotransferaza) wynoszący 26 IU/L, ALT (alanin aminotransferaza) wynoszący 34 IU/L, bilirubina całkowita wynosząca 0.68 mg/dl i GGTP (gamma-glutamylotranspeptydaza) wynoszący 26 IU/L - wszystkie te wyniki są w normie, co wskazuje na ogólnie prawidłowe funkcjonowanie wątroby.

Podsumowując, wyniki wskazują na brak aktywnej infekcji HBV, ale obecność przeciwciał przeciwko wirusowi HBV i dodatni wynik anty HBc może sugerować przeszłą infekcję. Warto skonsultować się z lekarzem w celu dokładnej interpretacji i dalszych zaleceń, zwłaszcza w kontekście przeciwciał przeciwko HBc.