Proszę o interpretacje wyników Adenocarcinowa Gleason 3+4 - zmiana obejmuje 10% materiału badanego,

2 odpowiedzi
Proszę o interpretacje wyników Adenocarcinowa Gleason 3+4 - zmiana obejmuje 10% materiału badanego, płat prawy 5/6 Adenocarcinowa Gleason 3+4 - zmiana obejmuje 30% badanego materiału. Biopsja gruczołu krokowego, wiek 79 lat.
Dziękuję. Pozdrawiam.
Opis przestawia dokładnie to, co zostało napisane. Nie ma co więcej interpretować.
W dalszym etapie należy się zastanowić, co z tym uczynić. W pierwszej kolejności kwalifikuje się do odpowiedniej grypy ryzyka. Ocenia się na podstawie wyniku biopsji, wyniku PSA oraz wyniku badania palcem prostaty. Ewentualnie bierze się pod uwagę unik MRI. W tym przypadku mówimy o średnim lub wysokim ryzyku progresji.
Dodatkowo wykonuje się scyntygrafię kości, MRI (jeśli nie został wykonany, choć w dzisiejszych czasach coraz rzadziej się to zdarza). Na podstawie tych wyników, stanu ogólnego pacjenta (skala Karnofsky) oraz osobistych preferencji pacjenta kwalifikuje się do odpowiedniego leczenia.
Sugeruję o tym porozmawiać z urologiem

Dzień dobry.

Jest to rak prostaty II stopnia wg. ISUP (Skala od I do V). Należy się niezwłocznie skonsultować z urologiem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam,
Paweł Wołyniec