Proszę o interpretację wyników badań na toksoplazmozę badania w 7tc Toxo IgG 0,907 (nierekatywne <

1 odpowiedzi
Proszę o interpretację wyników badań na toksoplazmozę
badania w 7tc
Toxo IgG 0,907 (nierekatywne <1)
Toxo IgM 1,25 (rekartywne >1)

badania w 19 tc
Toxo IgG 240 (reaktywne > 30)
Toxo IgM 0,517 (nierekatywne< 0,8)

badania w 22tc
Toxo IgG 285 (reaktywne > 30)
Toxo IgM 0,51 (nierekatywne< 0,8)
Awidność IgG 35,7 % (niska<70%)

Co oznaczają wyniki badań, czy po ostatnich badaniach jest sens przyjmować Rovamycynę?
Witaj,
Twoje wyniki badań wskazują, że mogłaś mieć kontakt z toksoplazmozą na początku ciąży. Przeciwciała IgM są zwykle pierwszymi, które tworzy układ immunologiczny w reakcji na infekcję, co widać w Twoim teście w 7 tygodniu ciąży.

Przeciwciała IgG pojawiają się później i zazwyczaj utrzymują się w organizmie na stałe, co wskazuje na wcześniejszy kontakt z patogenem. Wzrost poziomu przeciwciał IgG między 19 a 22 tygodniem ciąży potwierdza to. Jednak obniżenie poziomu przeciwciał IgM między 7 a 19 tygodniem ciąży sugeruje, że infekcja mogła mieć miejsce na początku ciąży, a nie jest to infekcja bieżąca.

Wynik awidności poniżej 70% wskazuje na potencjalnie nową infekcję, ale Twoje wyniki są bliskie tej granicy, co utrudnia jednoznaczną interpretację.

Co do Rovamycyny (spiramycyna), to jest to lek przeciwbakteryjny, który jest czasami stosowany w ciąży w celu zmniejszenia ryzyka przeniesienia toksoplazmozy z matki na dziecko. Decyzję o kontynuowaniu leczenia powinien jednak podjąć lekarz, który zna Twoją historię medyczną i może odpowiednio zinterpretować wyniki badań.

Pamiętaj, że interpretacja wyników testów na toksoplazmozę może być skomplikowana i zawsze najlepiej jest skonsultować je z lekarzem, który zna szczegóły Twojej sytuacji.
Sugerowałabym bardziej szczegółową diagnostykę.