Prosze o interpretacje wyniku badania MR. Witam. Od wielu lat borykam się z bolem kręgosłupa piersio

1 odpowiedzi
Prosze o interpretacje wyniku badania MR. Witam. Od wielu lat borykam się z bolem kręgosłupa piersiowego, gdy poczuje "chrupniecie" ból jest nie do wytrzymania i muszę polozyc się na płasko , często również na brzuchu i bliska mi osoba naciska mi plecy by znów jakby weszło wszystko powrotem i jest lepiej. Ostatnio mialam badanie MR kręgosłupa szyjnego. Wynik wygląda następująco:
Wyprostowanie kręgosłupa szyjnego. Niewielkie osłabienie sygnału RF w obrazach T2 zależnych tarczy międzykręgowej C2-C3- zmiany dehydratacyjne. Wypuklin czy przepuklin dokanałowych nie stwierdzono. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgów w odcinku C4-C6 w postaci wyciagnieć krawędzi trzonów w tym krawędzi tylnych i tylno-bocznych głównie po stronie prawej , z wypuklaniem się osteofitów dokanałowo głębokość 1,5 mm (ucisnięta przednia ściana worka oponowego) oraz do otworów międzykręgowych z ich modelowaniem. Poza tym wszystko w normie. Co to może znaczyć?
Witam,
Z wyniku badania MRI kręgosłupa szyjnego nie dowiemy się o ew problemach zlokalizowanych w odcinku piersiowym. Bez przeprowadzenia badania fizykalnego oraz ew badań dodatkowych nie można wiele powiedzieć jednak dolegliwości najpewniej są związane z nieprawidłowym podparciem kręgosłupa podczas snu czy nieprawidłową pozycją podczas wykonywania pracy zawodowej. Należy spróbować zmodyfikować w problemy oraz wdrożyć ćwiczenia kręgosłupa pod kontrolą fizjoterapeuty jednak najpierw zalecam kontrole ortoepdyczną.