Proszę o interpretację wyniku. Ilość płynu w stawie w granicach normy. ML - bez widocznych cech us

1 odpowiedzi
Proszę o interpretację wyniku.
Ilość płynu w stawie w granicach normy.
ML - bez widocznych cech uszkodzenia.
MM - w obrębie strefy czerwonej pogranicza trzonu i rogu tylnego możliwa obecność niewielkiej poziomej szczeliny pęknięcia, do powierzchni obwodowej łąkotki.
ACL - o zachowanej ciągłości, z cechami zmian przeciazeniowych.
PCL - o zachowanej ciągłości, typowym sygnale i gładkich zarysach, prawidłowo napięte.
LCL, MCL - o zachowanej ciągłości, z cechami miernie nasilonych zmian przeciążeniowych przy przyczepach udowych.
Więzadło i troczki rzepki oraz ścięgno m. czworogłowego uda bez widocznych zmian patologicznych. Dyskretny obrzęk ciała tłuszczowego w sąsiedztwie górnej i przyśrodkowej części rzepki.
Chrząstka rzepki o nieco nierównych zarysach w części przyśrodkowej.
Chrząstka kości udowej w obrębie stawu rzepkowo-udowego oraz chrząstki przedziału przyśrodkowego i bocznego bez widocznych cech uszkodzenia.
Brak cech obrzęku śródkostnego. W obrębie kłykcia przyśrodkowego kości udowej widoczne ognisko niskiego sygnału, średnicy ok. 3mm, mogące odpowiadać wyspie kostnej.
Podejrzenie uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej.
Trzeba zbadać ortopedycznie i obejrzeć obrazy z rezonansu.