Proszę o konsultację: wynikiem mojego badania USG są cechy zerwania ścięgna mięśnia nadgrzebienioweg

5 odpowiedzi
Proszę o konsultację: wynikiem mojego badania USG są cechy zerwania ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego. Ścięgna mięśni podłopatkowego i podgrzebieniowego niejednorodne echogenicznie, ze zmianami przeciążeniowymi. Przestrzeń podatkowa z cechami ciasnoty w ocenie dynamicznej ( odwodzenie ramienia) Nierówny zarys guzków kości ramiennej w okolicy guzka większego widoczne ogniska zwapnień. Nie można wykluczyć przebytej infekcji. Jaki dalszy etap leczenia i wskazania?
Witam
Po zerwaniu m nadgrzebieniowego i naderwaniach pozostałych dochodzi do dużej niestabilności i osłabienia stawu barkowego (ogólnie mówiąc). Leczenie najlepiej rozpocząć od rehabilitacji w celu wyeliminowania stanu zapalnego oraz bólu i zastanowić się nad operacja która według mnie jest wskazana w tym wypadku. Bez operacji nie nie będzie stabilności w stawie i staw będzie ulegał ciągłym uszkodzeniom. Drugie rozwiązanie to brak operacji i długi trening mięśni w celu zabezpieczenia urazu.
Dokładniej nalezy się temu przyjrzeć w gabinecie u fizjoterapeuty.
Pozdrawiam
Mgr Rafał Duda

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam
Problem mógł powstać przez ustawienie barku w protrakcji połaczonej z rotacją wewnętrzną co mogło spowodować przeciążanie stożka rotatorów. terapeuta powinien sprawdzić czy niestabilność jest strukturalna czy funkcjonalna. Cwiczenia rotacji zewnętrzne powinny pomoc.
Zapraszam na konsultacje.
Pozdrawiam
Sebastian Kalata-Warszawska Rehabilitacja
Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty/ osteopaty, który pracuje na tkance łącznej. Należy przeprowadzić dokładną diagnostykę aby zobaczyć z jakimi objawami Pani/ Pan się zmaga. Najpewniejsza jest terapia manualna ukierunkowana na rozluźnienie struktur, które wpływają na zwiększone napięcie w obrębie problemu. Poprzez rozluźnienie dojdzie do lepszego zaopatrzenia w składniki odżywcze oraz poprawa odpływu metabolitów z miejsc chorych. Terapia manualna oraz zestaw ćwiczeń stabilizujących. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry
Prosze udać się do fizjoterapeuty który przeprowadzi badanie funkcjonalne, określi deficyty ruchowe, bolesne zakresy ruchu i dopiero na tej podstawie można zasugerować plan leczenia.
Dzień dobry. Jeśli zerwanie m. nadgrzebieniowego miało charakter przeciążeniowy (bez konkretnego urazu) to przyczyn tego stanu może być kilka: nieprawidłowy wzorzec postawy ciała, nieprawidłowy rytm ramienno-łopatkowy, słaba praca stabilizatorów głębokich st. barkowego. W takim wypadku wskazana jest terapia u fizjoterapeuty nakierowana na przywrócenie balansu mięśniowego w obrębie obręczy barkowej, poprawę stabilizacji kompleksu barkowego, praca nad przywróceniem prawidłowego rytmu ramienno-łopatkowego i wzorca ruchu. To tylko kilka elementów. Praca ze stawem barkowym nie należy do łatwych, dużo zależy również od pacjenta i stosowania się do zaleceń fizjoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Eksperci

Łukasz Kwiatoń

Łukasz Kwiatoń

Fizjoterapeuta

Rybnik

Klaudia Sitarz

Klaudia Sitarz

Fizjoterapeuta

Kluczbork

Mateusz Wolnik

Mateusz Wolnik

Fizjoterapeuta

Katowice

Dariusz Waśniowski

Dariusz Waśniowski

Fizjoterapeuta

Kraków

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 113 pytań dotyczących usługi: ból barku
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.