Proszę o opinię w sprawie wyniku badania rezonansu kregoslupa ledzwiowego:zniesienie lordozy,nadmier

2 odpowiedzi
Proszę o opinię w sprawie wyniku badania rezonansu kregoslupa ledzwiowego:zniesienie lordozy,nadmierne przodopochylenie kości krzyzowej-w pozycji leżącej.Zmiany zwyrodnieniowe stawów miedzykregowych w dolnej części badanego odcinka z cechami ich niestabilnosci-zwiekszona ilość płynu.Dyskopatia L4-L5 pod postacią asymetrycznego uwypuklenia pierścienia włóknistego krążka typu bulging z lateralizacja lewostronna które przylega do korzenia nerwu L5 w lewym zachyłku bocznym kanału kręgowego.Dyskopatia L5-S1 pod postacią umiarkowanej dehydratacji,pęknięcia pierścienia włóknistego krążka w tylnej części po lewej na granicy zachyłka bocznego i otworu międzykręgowego oraz niewielkiej,centralno-lewobocznej protruzji,która modeluje struktury nerwu L5 w lewym otworze międzykręgowych.Ponadto modeluje korzenie nerwu S1 w lewym zachyłku bocznym kanału kręgowego.Tutaj dodatkowo miejsce pęknięcia pierścienia włóknistego krążka bezpośrednio przylega do korzeni nerwu.Po za tym nie stwierdzam zmian dyskopatycznych.Stozek rdzenia w normie.Torbiel Tarlova 23×35mm na poziomie S2-S3 po lewej.Czesci kostne bez zmian ogniskowych,ani obrzęku szpiku
Dzień dobry
Opisane zmiany w MRI świadczą o początku zmian zwyrodnieniowych w strukturach kręgosłupa.
Najważniejsza jednak jest funkcja kręgosłupa i dlatego radziłbym nie brać zbytnio wyników badania do siebie. Zwłaszcza jeżeli nie ma większych objawów. Należy pamiętać ze każde badanie jest jedynie obrazem pozornym a nie rzeczwistym odzwierciedleniem stanu tkanek.
Jeżeli pojawiają sie dolegliwości prosze udać sie do fizjoterapeuty na badanie i ustalenie terapii.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty/ osteopaty na wizytę. Zakładam, że są obecne dolegliwości bólowe. Koledzy przeprowadza dokładny wywiad, diagnostykę i dobiorą odpowiednią formę leczenia. MR jest tylko dodatkiem a nie diagnozą samą w sobie. Pozdrawiam