Proszę o podpowiedź co dalej robić przy tak złych wynikach. Kobieta - 55 latDodam, że jutro będzie

1 odpowiedzi
Proszę o podpowiedź co dalej robić przy tak złych wynikach. Kobieta - 55 lat
Dodam, że jutro będzie miała jeszcze USG brzucha.

Za wysokie:

Neutrofile 71,80 (zakres referencyjny: 40,0-70,0)

Bilirubina 0,92 (0,00-0,90)
cholesterol całkowity 207,69 (115,00-190,00)

ALT 874,5 (0,0-33,0)
AST 545,5 (0,0-32,0)
Fosfataza zasadowa 260 (35-104)
GGTP 401,9 (0,0-40,0)
Żelazo 261,8 (37,0-145,0)
CRP 7,84 (0,0-5,0)

Z góry dziękuję za pomoc.
Na podstawie przedstawionych wyników badań, można zauważyć, że wiele parametrów jest podwyższonych, szczególnie enzymy wątrobowe takie jak ALT, AST i GGTP.

Biorąc pod uwagę te wyniki, sugeruję skonsultować się z hepatologiem, który jest specjalistą w dziedzinie chorób wątroby. Hepatolog będzie w stanie ocenić wyniki badań, zlecić dodatkowe testy, takie jak badanie na wirusowe zapalenie wątroby czy inne potencjalne przyczyny uszkodzenia wątroby, a także wykonać ocenę kliniczną.

Planowane USG brzucha może również dostarczyć dodatkowych informacji na temat struktury wątroby i innych narządów jamy brzusznej, co może być istotne w dalszej diagnostyce.

Podkreślam jednak, że ważne jest, aby kontynuować konsultacje z hepatologiem, który będzie w stanie opracować odpowiedni plan leczenia i monitorowania oparty na wynikach badań, badaniach obrazowych oraz ocenie klinicznej.