Proszę o podpowiedź ile może trwać regeneracja organizmu po wstrząsie krwotocznym? Dziadek tydzień t

1 odpowiedzi
Proszę o podpowiedź ile może trwać regeneracja organizmu po wstrząsie krwotocznym? Dziadek tydzień temu miał krwawienie z przewodu pokarmowego (wrzód żołądka), przetoczono mu w sumie po tym 10 jednostek krwi. Wczoraj został wypuszczony ze szpitala w stanie dobrym. Martwią nas najbardziej chwilowe utraty kontaktu z rzeczywistością i mówienie "od rzeczy". Poza tym jest strasznie słaby, nie może przejść kilku kroków, ma przyspieszony oddech. Czy te obiawy ustąpią? A jeżeli tak, to jaki jest orientacyjny czas rekonwalescencji po takiej utracie krwi? Z góry dziękuję za informacje.
Z podanych informacji wynika że Dziadek znalazł się w sytuacji zagrożenia życia (spowodowanej przez masywny krwotok lub długotrwałą utratę krwi). Przetoczenie 10 jednostek krwi świadczy o dużym i trudnym do opanowania niedoborze hemoglobiny. Należy pamiętać, że często u osób starszych występuje jednocześnie niedobór żelaza co implikuje wystąpienie niedokrwistości z niedoboru żelaza. Być może po tej hospitalizacji mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją. Krwinki czerwone przetoczone podczas transfuzji znacznie szybciej, w porównaniu z wytworzonymi przez organizm pacjenta krwinkami, ulegają rozpadowi. Być może ten pacjent znalazł się w sytuacji, kiedy przetoczone krwinki uległy rozpadowi a nowe nie zostały jeszcze wytworzone w odpowiedniej ilości. Niestety aby jednoznacznie odpowiedzieć na te problemy koniecznym byłoby wykonanie chociażby podstawowych badań laboratoryjnych, takich jak morfologia krwi z rozmazem oraz poziom żelaza w surowicy. Wyniki takie bezwzględnie musiałby ocenić lekarz i po ich analizie zadecydować cd sposobu dalszego leczenia (z hospitalizacją włącznie).

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.