proszę o pomoc
8
odpowiedzi
nie mam żadnych zalet. nie mam kontroli nad ilością pochłanianego jedzenia, szczególnie podczas odwiedzin w domu rodzinnym. potrafię jednak głodzić się przez kilka dni. po obżarstwie przeczyszczam się; jeszcze kilka miesięcy temu wymiotowałam. teraz (od dwóch dni) wróciłam do tego. praktycznie nigdy nie jadam w towarzystwie obcych. zdarza mi się nie czuć własnej tożsamości. zdaje mi się, że mogę być nawet niezliczoną ilością osób. gdy idę ulicą często mam wrażenie, że chodnik zaraz zapadnie się pod ziemię. albo upadnę. kilka razy próbowałam popełnić samobójstwo. nie wiem po co tu jestem. od wielu miesięcy ciągle boli mnie głowa. czasami popadam w nagłą euforię, gdy nie mam kontroli nad niczym, ale zdaje mi się, że jestem wtedy szczęśliwa. czy to po prostu moja głupota? czy można mi pomóc?
Witam. Opisywane przez Panią objawy świadczą o problemach natury osobowościowej a wszelkie problemy z poczuciem tożsamości czy zaburzenia odżywiania są tego przejawem. Ogromny chaos emocjonalny, który Pani odczuwa przekłada się na chaos w zachowaniu. Powinna Pani jak najszybciej podjąć terapie psychologiczna oraz zjawić się u psychiatry, który poprzez zastosowana farmakoterapię złagodzi smutek, impulsywność, napięcie, wyreguluje łaknienie. Wszelkie zaburzenia można leczyć. Uspokoję Panią: nie wynikają one z głupoty ale z różnych trudnych spraw, które odcisnęły piętno na Pani psychice. Proszę się nie poddawać! Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Opisała Pani dużo objawów, które nasuwają podejrzenie kilku zaburzeń. Nie da się jednak postawić pewnej diagnozy, bez bezpośredniej rozmowy i kontaktu z Panią. Dlatego namawiam do wizyty u psychiatry w pierwszej kolejności. Uważam, że wskazany będzie kontakt z psychologiem. Proszę się nie zadręczać, tylko jak najszybciej udać się po pomoc. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
To nie jest głupota i można Pani pomóc. Wydaje mi się, że jest to zaburzenie z kręgu nerwicowych, osobowościowych, ale w celu dokładnej diagnostyki, a potem leczenia radzę zgłosić się do psychiatry.
Pierwszym krokiem powinna być wizyta w ośrodku, które specjalizuje się w zaburzeniach odżywania. Nie wiem w jakim regionie Pani mieszka, ale np. w województwie śląskim godnym polecenia jest ośrodek w Dąbrówka w Gliwicach. W takich ośrodkach najpierw przeprowadza się badanie psychiatryczne, psychologiczne a także ocenę stanu somatycznego i ewentualnych skutków nieprawidłowego odżywiania. W następnej kolejności pacjent kierowany jest na odpowiednia dla niego terapię.
Oczywiście, że można! Proszę koniecznie jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, który wyda stosowne zalecenia.
z poważaniem
M.Skarbek
z poważaniem
M.Skarbek
Można Pani pomóc! A nawet trzeba! Wyobrażam sobie, jak jest Pani trudno, jak Pani cierpi. Podobne przeżycia ma wiele osób i, jak Pani, nie wiedzą co z tym zrobić.Jednak jedynie na podstawie opisu, nie mogę nawet próbować domyślać się diagnozy. Do tego potrzebne jest osobiste zbadanie cierpiącego. Proponuje przeto zwrócić się do lekarz psychiatry. Zdaję sobie sprawę jaka jest to trudna decyzja. Zwykle uważa się, że konsultacja psychiatryczna równoznaczna jest z zaakceptowaniem swojego stanu jako choroby psychicznej. Choć psychiatrzy rozpoznają wiele schorzeń, które nie są chorobą psychiczną! Prócz tego, ludzie obawiają się , odrzucenia przez środowisko po wizycie u psychiatry. To tylko Pani może zadecydować czy przeżywane trudności są mniej dokuczliwe niż wizyta u psychiatry. Proszę posłuchać - moim zdaniem, z mojej praktyki lekarskiej wynika (a pracuje w tym zawodzie niemal pół wieku), że bardziej niż kontakt z psychiatrą, nasze zachowanie prowadzi do odrzucenia, opinii "świra" itp.
Nakłaniałbym przeto do sensownej, odważnej decyzji wizyty u psychiatry.
Życzę zdrowia!
Nakłaniałbym przeto do sensownej, odważnej decyzji wizyty u psychiatry.
Życzę zdrowia!
Witam.
Z tego, co przeczytałem, rozumiem, że Pani cierpi. Nie wiem jakie są Pani doświadczenia z lekarzami psychiatrami lub z psychoterapeutami. Wierzę, że znajdzie Pani pomoc. Wstępnie potrzebna jest psychoterapia. Wiele dolegliwości, o których Pani pisze, może się wycofać po zastosowaniu odpowiedniego leczenia farmakologicznego. Warto udać się na wizytę do lekarza psychiatry. Zapraszam.
Pozdrawiam serdecznie
Z tego, co przeczytałem, rozumiem, że Pani cierpi. Nie wiem jakie są Pani doświadczenia z lekarzami psychiatrami lub z psychoterapeutami. Wierzę, że znajdzie Pani pomoc. Wstępnie potrzebna jest psychoterapia. Wiele dolegliwości, o których Pani pisze, może się wycofać po zastosowaniu odpowiedniego leczenia farmakologicznego. Warto udać się na wizytę do lekarza psychiatry. Zapraszam.
Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Myślę, że można Pani pomóc. Przede wszystkim warto, aby udała się Pani do lekarza psychiatry celem konsultacji, wskazane jest również rozpoczęcie psychoterapii. Trzymam kciuki i pozdrawiam :)
Podobne pytania
- Panie Doktorze, czy podejmowanie psychoterapii w CHAD, która powinna być leczona lekami, ma sens? Bardzo proszę o wiadomość i serdecznie pozdrawiam -
- Panie Doktorze, choruję na CHAD i obecnie przyjmuję 500 mg Depakine, 40 mg Citabaxu oraz 15 mg Abilify rano, a wieczorem 1000 mg Depakine. Czy do tego leczenia można dodać jeszcze jakiś lek przeciwdepresyjny, jeśli mimo brania Citabaxu czuję się wciąż zmęczona i z trudem zabieram się do czegokolwiek?…
- mam 21 lat, żyje w stresie który sam sobie stwarzam, jestem znerwicowany. Odkładam wszystko na później włącznie z odżywianiem często pomijam posiłki lub jem z opóźnieniem, mierzę 184 cm ważę 58 kilo. Mam wahania nastrojów często opuszczam zajęcia, nie wstaję nawet z łóżka dużo śpię, potrafię spać 16…
- Witam, od kilku lat borykam sie z przesadnym lekiem o wszystko. Próbowałam psychotropów i propranolu - ktore przyniosły ulgę na jakiś czas ale przy większych stresach rodzinnych przypadłość wraca.... Jestem po kilku sesjach z psychologiem znowu przydarzył mi sie stresujący czas i ataki paniki wróciły…
- Jestem w 7 tygodniu ciąży, od 12 lat choruje na cukrzyce typu 1. Wiem, że ciąża jest zagrożona i musze bardzo uważac. Leczę się też psychiatrycznie. Przyjmuje Symle 100mg rano i Prefaxine 75. Czy podczas ciąży powinnam odstawić leki? Obecnie nie mam możliwości konsultacji psychiatrycznej.
- Witam. Od prawie 10 lat zmagam się z zaburzeniami odżywiania: napadowe objadanie się, "anoreksja", zdiagnozowana 3 lata temu bulimia + podobno jakieś zaburzenia osobowości związane chyba głównie z autoagresją. Problemy z jedzeniem zdominowały moje życie. Byłam pod kontrolą psychiatry, przyjmowałam fluoksetynę,…
- Witam serdecznie, Mam poważny problem, myślę że cierpię na fobię społeczną, jestem osobą o niskiej samoocenie, są pewne sytuację, które mnie przerastają, najbardziej wszystko się ujawnia w pracy, najgorsze sytuację są w pracy podczas narady, zebrań kiedy muszę coś przeczytać , omówić kiedy nastaje cisza…
- Od kilku lat borykam się z pewnym problemem - dotychczas udało mi się z tym radzić natomiast obecnie zaczyna mnie to przerastać. Po zebraniu w całość wszystkich objawów lekarz rodzinny stwierdził nerwicę i odesłał do psychologa - przepisał przy tym lekkie środki rozluźniające. Po drodze "zahaczyłam"…
- Witam serdecznie! Od lipca czułam ogromne przygnębienie i pod koniec sierpnia poprosiłam psychiatrę o lek na depresję. Miałam już wcześniej dwa epizody depresji (19 lat temu i 4 lata temu), które szybko i dobrze się wyleczyły. Teraz wraz z podaniem leków antydepresyjnych w sierpniu pojawiły się jednocześnie…
- Witam, od 3 dni odczuwam ból w klatce piersiowej po lewej stronie. Jest to ból raczej jednostajny, kłujący. Nie ma postaci ostrych ataków, choć czasem potrafi zakłuć. Występuje w połowie wysokości od lewego sutka do ostatniego żebra. Bardziej skierowany jest na zewnątrz powiedziałbym nawet, że w większości…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.