Proszę o pomoc Borelioza ELISA Przeciwciała w kl. IgG - 20,04 AU/ml wynik dodatni Borelioza IgG m

1 odpowiedzi
Proszę o pomoc
Borelioza ELISA
Przeciwciała w kl. IgG - 20,04 AU/ml wynik dodatni
Borelioza IgG met. Immunoblot
IgG p 21 +
Borelioza IgG OspC +
Borelioza IgG antygen p 41 + (intensywność 100)
Borelioza IgG antygen p 20 +
Borelioza IgG antygen VlsE Bb +
Pozostałe ujemne
Borelioza IgM Tak samo jak wyżej
Mimo to wynik zinterpretowany jako ujemny.
Jak to rozumieć?
Dzien dobry,
Interpretacja wyników badań na boreliozę może być czasami skomplikowana, zwłaszcza gdy otrzymuje się różne wyniki z różnych testów. W przypadku opisanego wyniku, wyniki testu ELISA wskazują na obecność przeciwciał klasy IgG przeciwko Borelii. Ponadto, badanie Immunoblot IgG wykazało obecność przeciwciał przeciwko kilku specyficznym antygenom Borelii, takim jak p 21, OspC, antygen p 41, antygen p 20 i antygen VlsE Bb.

Jednak pomimo tych dodatnich wyników, wynik został zinterpretowany jako ujemny. Może to wynikać z różnych czynników, takich jak kryteria interpretacyjne stosowane przez laboratorium lub brak spełnienia wszystkich kryteriów diagnostycznych dla boreliozy.

W takiej sytuacji ważne jest skonsultowanie się z lekarzem, który jest odpowiednio wyszkolony w interpretacji wyników badań na boreliozę. Lekarz będzie mógł zbadać cały kontekst kliniczny, uwzględnić objawy pacjenta, historię choroby oraz wyniki innych badań, aby dokładnie zinterpretować wynik i podjąć odpowiednie działania. Może być konieczne wykonanie dodatkowych testów lub skierowanie na konsultację do specjalisty w celu potwierdzenia diagnozy i ustalenia dalszego planu leczenia.