Prosze o pomoc co dalej robic ?? Jestem po rezonansie magnetycznym a to jego opis. Mam ostre bóle w

1 odpowiedzi
Prosze o pomoc co dalej robic ??
Jestem po rezonansie magnetycznym a to jego opis.
Mam ostre bóle w ledzwiach 3 4 razy w roku , które uniemożliwiają mi poruszanie się przez ok 2 tygodnie
Badanie wykonano w sekwencjach T1, T2, STIR w plaszczyznach strzałkowych i poprzecznych Opis: Artefakty ruchowe Znacznie splycona fizjoiogiczna lordoza w pozycji badania Wysokość trzonów kręgów zachowana Nierówne zarysy blaszek granicznych trzonów kregów na poziomach L4/L5 oraz L5/S1 z obecnością modyfikacji zwyrodnieniowych sygnału szpiku kostnego o typie mieszanym MODIC I oraz Il na poziomie L4/L5 oraz MODIC II na poziomie S1 Cechy dehydratacji krążków międzykręgowych L4/L5 oraz L5/S1, obniżona wysokość krążka międzykręgowego L4/L5 z obecnością na tym poziomie przepukliny o wymiarze AP 9 mm centralnej o szerokiej podstawie modelującej worek oponow bez cech ucisku korzeni nerwowych w pozycji badania Na pozostalych poziomach przepuklin krąžków międzykręgowych lub ucisku korzeni nerwowych nie uwidoczniono Stożek rdzenía prawidłowy Kanat kręgowy bez cech MR zwężenia. Niewielkie cechy inwolucji tłuszczowej mięśni przykręgosłupowych w dolnym odcinku badanego odcinka.
Witam,
Wskazana w tym przypadku jest rehabilitacja - pod kontrola fizjoterapeuty a następnie codzienne systematyczne samodzielne ćwiczenia w domu. W przypadku utrzymywania się dolegliwości bądź ich nasilania wskazana konsultacja neurochirurgiczna.