Proszę o pomoc.Mialam zapalenie pęcherza 3 tyg. temu. Po tygodniu stosowania furaginy lekarz zapisał

2 odpowiedzi
Proszę o pomoc.Mialam zapalenie pęcherza 3 tyg. temu. Po tygodniu stosowania furaginy lekarz zapisał Monural 2 dawki. Po nadal czułam pieczenie cewki moczowej. Obecnie biorę znów furaginę 5 dzień, a pieczenie występuje nadal. Pieczenie jest pomiędzy mikcjami i chwilę po skorzystaniu z toalety, podczas siusiania nie odczuwam bólu. Czasami przechodzi na godzinę, dwie ale później znów pieczenie wraca. Obecnie mam dostac miesiączkę. W takim wypadku badanie moczu z posiewem mogę wykonać dopiero za tydzień? 3 tydzień pieczenia cewki bez innych objawów jest bardzo groźny? Co robić? Dodam, że robię nasiadowki z rumianku, biorę wit c i pije sok z żurawiny.
Dzień dobry.

Należy jak najszybciej zrobić posiew moczu i włączyć ewentualne leczenie zgodne z posiewem.

Pozdrawiam,
Paweł Wołyniec

Jeśli obecnie przyjmuje Pani furaginę, wykonywanie posiewu moczu mija się z celem. Jeśli objawy są bardzo nasilone, wymaga Pani odpowiedniego antybiotyku. Jeśli objawy nie są zbyt dokuczliwe, sugeruję odczekać kilka dni bez leków i dopiero wtedy wykonać posiew moczu. Po oddaniu moczu na posiew (oczekując na jego wynik) można przyjąć antybiotyk. Sugeruję porozmawiać o tym ze swoim lekarzem rodzinnym lub urologiem.