Proszę o pomoc. Od ok 1,5 roku dokuczają mi bardzo nieprzyjemne bóle, które zlokalizowane są w okoli

2 odpowiedzi
Proszę o pomoc. Od ok 1,5 roku dokuczają mi bardzo nieprzyjemne bóle, które zlokalizowane są w okolicach pęcherza i brzucha . Początkowo jest to ból pleców (ale nie zawsze), a dokładnie odcinek lędźwiowy często występuje tuż przed okresem. Jednak najgorsze zaczyna się w czasie okresu - od 2 dnia i trwa +/- 10 dni. Drugiego dnia miesiączki zaczynam odczuwać ból - kłucie od pępka w dol okolic łonowych. Załatwianie potrzeb fizjologicznych w tym czasie jest bardzo bolesne i męczące ( lecz tez nie jest to zasada ze jest tak co miesiąc). W kolejnych dniach ból zmienia sie w dziwne skurcze przypuszczam ze pęcherza lub cewki moczowej. Stan taki utrzymuje sie jeszcze ok kilku dni po zakończeniu miesiączki. Miesiączka stała sie bardziej skąpa i trwa w ostatnim czasie ok 2 -3 dni. Wszystko oczywiście ma ogromny wpływ na mój nastrój i samopoczucie - wzmaga się uczucie zmęczenia i zdenerwowania co oczywiście ma wpływ na kontakt z bliskim mi osobami. Poniżej przedstawiam badania, zabiegi, które przechodziłam - niestety nic nie wskazało powodu dolegliwości. Badanie moczu z wymazem kilka razy, bakteriologia pochwy. Wymaz w kierunku Chlamidi cytomegali ureoplazmy. Cystoskopia w szpitalu. Tomograf jamy brzusznej i miednicy z kontrastem. Histeroskopia szpital - usunięcie polipa jamy macicy i zrostów. W międzyczasie kilka razy badanie moczu - również podczas miesiączki. Żadne z badania nie wskazały na możliwe przyczyny moich dolegliwości. W tym czasie przyjmowałam również leki - suplementy. Były to między innymi :De manoza, gynalgin Monural i jeszcze przepisane od urologa Biseptol 960 oraz sok z żurawiny. Bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam
Obawiam się, że jest to sprawa, której trzeba się dokładniej przyjrzeć. Niestety nie uzyska Pani pomocy na odłegłość

Większość opisanych przez Panią objawów sugeruje dobitnie przyczyny ginekologiczne- dolegliwości związane z cyklem płciowym, zrosty w jamie macicy, przebyte zabiegi ginekologiczne. W zasadzie nie wymieniła Pani ani jednego objawu typowo urologicznego tj, ból przy oddawaniu moczu, obecność krwi w moczu, trudności z oddaniem moczu, lokalizacja bólu jaką podaje Pani "pęcherz/brzuch" jest także typowa przy schorzeniach ginekologicznych, schorzeniach przydatków. Może Pani wybrać się do jeszcze jednego urologa celem zebrania dokładnego wywiadu i upewnienia się iż nie ma tam dodatkowo przyczyny urologicznej, być może nietypowej i rzadkiej, ale z pewnością nie była by to jedyna przyczyna, przede wszystkim powinna Pani udać się do wnikliwego ginekologa z doświadczeniem. Czy była Pani diagnozowana pod kątem endometriozy?