Prosze o poradę

3 odpowiedzi
Witam.
Kilka miesięcy temu została u mnie stwierdzona nerwica. Zażywam lek (asentra) po którym czuję się dobrze. Niestety jedynym problemem są zawroty głowy, które mam od kilku miesięcy i były tez przed stwierdzeniem nerwicy. Przeważnie kręcenie w głowie pojawia się wieczorami, czasem tez w ciągu dnia. Zdarzają się dni kiedy nie występują. Zlecona mi została morfologia krwi i wyniki są w normie. Czy to kręcenie w głowie może być wynikiem nerwicy? Czy raczej nie. Pozdrawiam
Uczucie zawrotów głowy może być objawem nerwicy. Ale są jeszcze inne przyczyny, które należałoby wyjaśnić: neurologiczne, kardiologiczne, ortopedyczne.

Witam.

Nerwicy lub innym zaburzeniom psychicznym mogą towarzyszyć objawy o charakterze zawrotów głowy. Warto skonsultować się neurologicznie. Dobrze porozmawiać o tych objawach ze swoim lekarzem prowadzącym. Możliwa jest zarówno przyczyna neurologiczna, jak i psychiatryczna.

Pozdrawiam serdecznie
Witam
Zawroty głowy mogą wynikać z zaburzeń lękowych. Przewlekłe poczucie stresu, niepokój, napięcie mogą wpływać na opisane objawy. Jednak należy zaznaczyć, iż koniecznie trzeba wykluczyć inne dolegliwości o charakterze somatycznym A także skonsultować się z lekarzem psychiatrą czy nie są one skutkami ubocznymi zażywanych środków farmakologicznych.