Proszę o poradę gdyż jestem już totalnie złamana Moj syn kiedy był mały, wykryto zeza ukrytego rozbi

3 odpowiedzi
Proszę o poradę gdyż jestem już totalnie złamana
Moj syn kiedy był mały, wykryto zeza ukrytego rozbieznego oka lewego i nadwzrocznosc. Pani Doktor powiedziała że dzieci wyrastają z nadwzrocznosc a zeza ukrytego nie leczymy okularami tylko ćwiczenia. Sciagalismy oko ćwiczeniami aby wyrobić mięśnie. Niby pomogło ale z wiekiem kiedy syn się zamysli albo przemeczy oko częściej odchyla się do zewnątrz. Poszłam do innego lekarza skonsultować i otrzymałam informację że już za późno że tu miały być okulary:(
Badanie wzroku wyszło w porządku. Nadwzrocznosc minimalna. Syn ma teraz 13 lat. Dzisiaj byliśmy w Katowicach na Ceglanej,syn przeszedł badania. Kat zeza 14 stopni. Wszystko inne ok, lekka nadwzrocznosc
Pan doktor powiedział że syn widzi wszystko ładnie. Dał okulary 0.5 +
Syn jako że nie jest to zez stały nie kwalifikuje się do zabiegu. W czym mając mu pomóc te okulary?
Czy one już całkiem nie rozleniwia oka? Boję się. Czas tyka a ciągle nie wiem co dalej
On normalnie na mnie patrzy i na wszystko ale czasem mu to oko ucieknie i on musi je z powrotem ściągnąć poprzez zamknięcie otwarcie oczu i skupienie się. Błagam kochani ludzie doradzcie nam cos
Ledwo już żyje :(
Dziękuję z całego serca
Dzień dobry, proszę iść do optometrysty. W celu zrobienia dokładnego badania. Okulary nie rozleniwiają oczy. Syn może mieć tzw zez ukryty, który powstaję podczas zmęczenia.

Dzień dobry, warto udać się do optometrysty specjalizującego sie w terapii widzenia. Wówczas będzie wiadomo czy coś można poprawić. Natomiast okulary nie rozleniwią oczu, a mogą poprawic komfort widzenia
Dzień dobry, zabiegi operacji oczu są skuteczne tylko w określonych problemach, nie rozwiązują wszystkiego. Okulista badając Pani syna, dobrze to ocenił, nie ma się czego bać. W tym przypadku polecam, tak jak poprzednicy skonsultować się z optometrystą prowadzącym terapie wzrokowe. Połączenie okularów z indywidualnie dobranymi ćwiczeniami wzrokowymi powinno pomóc synowi utrzymać oczy w prawidłowym ustawieniu.
Pozdrawiam
Małgorzata Orkisz