Proszę o radę dotyczącą szczeniaka - 3 miesięcznego, który zjada własne odchody. Konsultowałam ten p
4
odpowiedzi
Proszę o radę dotyczącą szczeniaka - 3 miesięcznego, który zjada własne odchody. Konsultowałam ten problem z lek. weterynarzem u którego szczepimy pieska polecił tabletki rumen tabs, które podajemy już ponad dwa tygodnie niestety bez żadnej poprawy jak tylko nie zauważymy że się załatwił od razu znika ... Proszę o podpowiedź co zrobić/podać żeby oduczyć go tego zachowania ponieważ obawiam się że ze szczenięcych nawyków nie wyrośnie jeśli będzie nadal tak robił. Znalazłam taki proszę FORBIRD ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie w takiej sytuacji czy może coś innego będzie skuteczniejsze? Bardzo proszę o radę ten problem nie dość że jest uciążliwy to nie jest zdrowy dla naszego szczeniaczka. Z góry dziękuję Beata
Również stosuję Rumen tabs. Jeśli on nie pomógł przyczyna może być behawioralna (psychologiczna). Prosze to jednak najpierw skonsultować z lek. wet. prowadzącym
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proszę spróbować Dolvit cayenne tabl.
Dobrze się sprawdza
Dobrze się sprawdza
Przyczyn może być wiele: nuda, problemy z trawieniem, problemy z wchłanianiem, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, niedobory, pasożyty, niedożywienie, upodobanie do zjadania padliny odziedziczone po przodkach, próba zwrócenia na siebie uwagi, zachowania kompulsynwe... Zawsze warto poddać pieska dokładnemu badaniu klinicznemu, być może pokusić się o badanie krwi, spróbować Rumen-Tabsa lub Dolvit Cayenne, porozmawiać z polecanym behawiorystą. Zwykle nie zaszkodzi suplementacja przy użyciu preparatów mineralno-witaminowych - ich podawanie zawsze konsultować z lekarzem. W zdecydowanej większości przypadków objawy spaczonego łaknienia mijają wraz z wiekiem, psy kilkunastomiesięczne rzadko sprawiają tego typu problemy.
Ja skupilabym sie na dobrej, bogatej suplementacji witamin i mineralow. Preparaty suplementacyjne dla szczeniat, podawane razem z probiotykiem powinny rozwiazac sprawe. Jesli jednak po 2 tygodniach stosowania problem nadal bedzie sie utrzymywal- nalezaloby skontaktowac sie z behawiorysta i przeprowadzic dokladne badania pacjenta (morfologia, biochemia krwi, badanie malu).
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.