Proszę o radę w sprawie zachowania mojego 7letniego syna wobec dziadka. Są w poważnym konflikcie. Sy

1 odpowiedzi
Proszę o radę w sprawie zachowania mojego 7letniego syna wobec dziadka. Są w poważnym konflikcie. Syn bardzo źle odnosi się do dziadka, nie okazuje mu zupełnie szacunku, obraża. Wielokrotnie z nim rozmawialiśmy o tej sytuacji. bez skutku.
Podejrzewamy że może to być spowodowane tym, że dziadek od niedawna zamieszkał z nami z powodu złego stanu zdrowia. Nie umie postępować z dziećmi i na początku zaczepił syna myśląc że to śmieszne. Próbowaliśmy od samego początku wytłumaczyć dziadkowi, że źle postępuje.
Teraz atmosfera w domu jest straszna.
Proszę o radę. Rozmawia z synem I dziadkiem. Ale bez rezultatu
Często dzieci wyrażają to, co jest obecne w systemie rodzinnym, ale się o tym głośno nie mówi. Na pewno ważne by było, aby Państwo spojrzeli na swoje relacje z dziadkiem - co się dzieje, że nie potraficie się porozumieć, co robicie ze swoją złością, która się pojawia, gdy dziadek zachowuje się w taki sposób. Jak sobie radzicie z własną bezradnością, jak sobie radzicie w temacie granic. I spojrzałabym na to, jakie wsparcie ma syn w tej sytuacji, z kim może się koregulować - czy jest choć jeden dorosły, który rozumie, przyjmuje jego złość, jest w stanie dać mu odczuć, że to normalne, że nie jest sam i ma wsparcie.