Prowadzę dietę ubogoselenową od kilku miesięcy, a nadmiarowy poziom we krwi selenu nie spada poniżej

2 odpowiedzi
Prowadzę dietę ubogoselenową od kilku miesięcy, a nadmiarowy poziom we krwi selenu nie spada poniżej 200 ug/l. Co miesiąc lub 2 miesiące jeżdżę do Świnoujścia aby nawdychać się jodu. Suplementy, które zażywam: kurkuma, witamina c 250, witamina d 5000, glutation, resweratrol. Dlaczego nie mogę obniżyć poziomu selenu?
Z trudnościami w regulacji poziomu selenu mogą wiązać się różne czynniki, w tym mutacja genu MTHFR oraz zespół KPU. Mutacja genu MTHFR wpływa na procesy metylacji, co może zaburzać metabolizm mikroelementów, w tym selenu. Z kolei zespół KPU charakteryzuje się utratą ważnych mikroelementów i witamin, co również może pośrednio wpływać na poziom selenu w organizmie. Obie te sytuacje wymagają indywidualnego podejścia diagnostycznego i terapeutycznego. Jeśli podejrzewasz, że mogą one mieć miejsce w Twoim przypadku, skonsultuj się z lekarzem specjalizującym się w medycynie funkcjonalnej lub genetyce klinicznej, aby zaproponował Ci odpowiednie badania i dostosował plan leczenia do Twoich specyficznych potrzeb.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Obok uwarunkowań genetycznych, selenoza może być spowodowana nadmiernym spożywaniem suplementów, które w nieoczywisty sposób zawierają nadmierne ilości selenu. Jedną z takich roślin jest Astragalus. Roślina ta jest bardzo często stosowana w tradycyjnej chińskiej medycynie na odporność i długowieczność i znana jest z kumulowania selenu pozyskiwanego z podłoża/gleby na której wzrasta. Resveratrol, który Pani/Pan przyjmuje może być wzbogacany o inne składniki. Jednym z nich bardzo często jest właśnie Astragalus. To samo dotyczy Glutationu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.