przebarwienia

3 odpowiedzi
witam, mam przebarwienia na twarzy, głębokie, usuwane kilkakrotnie IPL, dość dobrym efektem, ale pojawiają się nowe, co Pani poleca, proponuje? i czy mezoterapia, o której mowa w Pani ofercie jest wykonywana igłą?
Witam, z tego co Pani pisze to problem będzie powracał niezależnie od metody, którą się zastosuje. Ważna jest tu ochrona przeciwsłoneczna oraz unikanie substancji,które mogą nasilać tworzenie przebarwień jak np. leki ketonal, ziele dziurawiec. Zaburzenie gospodarki hormonalnej oraz przyjmowanie leków hormonalnych również mogą być odpowiedzialne za tworzenie się przebarwień. Mezoterapia, o której Pani pisze jest zabiegiem, który łagodzi skutki ale nie walczy z przyczynami powstawania przebarwień i niestety tak jaki i IPL nie gwarantuje trwałego rozwiązania problemu.

dzień dobry; nie ma jednej, najlepszej metody usuwania przebarwień - na ogół nawracają;
wymagają stosowania systematycznej profilaktyki - filtry UV; unikanie niektórych leków; i okresowego rozjaśniania skóry (IPL; peelingi; mezoterapia);
Tak, mezoterapię wykonuje igłą.
Na głębokie przebarwienia na twarzy najbardziej polecałabym peelingi. Sprawdzi się tu Cosmelan czy Perfect peel. Aby dobrać odpowiednią procedurę chętnie spotkam się z pacjentem na konsultacji przed zabiegiem. Wtedy ocenię zmiany i poznam tryb życia pacjenta ( nie każdy może pozwolić sobie na długie złuszczanie ze względu choćby na tryb pracy). Nalezy pamiętać, że skłonność do przbarwień będzie sprzyjać nawrotom problemu. Zawsze po peelingach używajmy odpowiednich, wysokich filtrów przeciwsłonecznych, najlepiej +50SPF.
W gabinecie wykonuję mezoterapię igłową. Są preparaty do mezoterapii którymi możemy uzupełniać efekty peelingów w walce z przbarwieniami,
pozdrawiam,
Katarzyna Mudel
Sugeruję wizytę: Peeling medyczny - 900 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.