Przeczytałem w Internecie, że możliwe jest zobojętnianie traumatycznych wspomnień. Że sposób, w jaki

2 odpowiedzi
Przeczytałem w Internecie, że możliwe jest zobojętnianie traumatycznych wspomnień. Że sposób, w jaki powstają wspomnienia (konsolidacja) coś takiego umożliwia. Chciałbym się dowiedzieć, ile w tym prawdy. Czy dzięki takiej terapii można sprawić, iż dane wspomnienie przestanie wywoływać emocje i być dokuczliwe? Czy takie terapie przeprowadza się powszechnie? Jeśli tak, gdzie taką terapię można odbyć? Pozdrawiam.
WItam Pana , z własnej praktyki wiem, że najlepsze wyniki w
terapii PTSD osiągałem przy pomocy hipnoterapii. Jeżeli nie skutkowała wtedy prowadziłem tzw. desensybilzację podobną do leczenia Fobii, " zobojętnianie na przyczynę" .
Tym terapiom zawsze towarzyszyła terapia antystresowa.
Dzieiej dosyć modna acz kontrowersyjna jest terapia EMDR.
Niemniej ważne jest dobranie odpowiedniej metodyki. Jak Pan pewnie zdaje sobie sprawę- psychika każdego człowieka jest unikalna, wię NIE MA patentu. Pozdrawiam

Dzień Dobry, można skorzystać z terapii która pomoże: znieść, oddalić, zapomnieć o problemie, ale też można skorzystać z terapii, która pomoże przepracować problem i taką polecam np. analityczną lub psychodynamiczną. Pozdrawiam