Przepraszam tak mi powiedział lekarz i sądząc po sobie to prawda ale czy to prawda że

2 odpowiedzi
Przepraszam tak mi powiedział lekarz i sądząc po sobie to prawda ale czy to prawda że nadmiar wody w organizmie ma się od zbyt małej ilości picia wody?Jak kiedyś byłem u dietetyka powiedział mi że mam niedobór wody w organizmie i powinienem więcej pić .Jednak czy przy niedoborze wody powinno się może jednak ograniczać picie wody? Ten dietetyk i lekarz to dwie różne osoby--jednak ja przyjmuję leki które powodują suchość w ustach i pijam ok 5 -6 litrów wody dziennie więc logicznie myśląc powinienem mieć nadmiar wody jednak dietetyk powiedział mi z wyniku wagi dietetycznej że mam niedobór wody w organizmie-więc chyba to prawda co mówił lekarz że nadmiar wody ma się od zbyt małej ilości przyjmowania płynów a przypuszczam niedobór od zbyt dużej -jednak wydaję mi się to trochę nielogiczne-dlatego proszę o wyjaśnienie mi tej kwestii. Z góry dziękuję.
Na nawodnienie organizmu wpływa nie tylko ilość wody (napojów) wypitej w ciągu dnia, ale także ich stopień mineralizacji, czyli ogólna zawartość składników mineralnych (np. jonów wapniowych, magnezowych itp.) w danym napoju. Jest to istotne ze względu na gospodarkę wodno- elektrolitową i utrzymaniem odpowiedniego nawodnienia w komórkach, a nie w przestrzeni zewnątrzkomórkowej (co objawia się puchnięciem, czyli popularnym zatrzymywaniem wody w organizmie). Aby się nawadniać i dbać o odpowiednią podaż minerałów z wody, warto pić wody średniozmineralizowane, których ogólna mineralizacja wynosi od 500 do 1500 mg/l (informacje o mineralizacji wody można znaleźć na etykiecie).

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, przy takiej ilości wypijanej wody (5-6 litrów/dziennie i stwierdzonym niedoborze wody) należałoby zwrócić uwagę na jakość tej wody - a dokładnie na poziom mineralizacji. Woda mineralna poprzez wysoką zawartość rozpuszczalnych składników mineralnych (zwłaszcza magnez, sód, wapń, potas, które pełnią funkcję elektrolitów) pomaga organizmowi w utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej tym samym wspiera nawilżenie organizmu. Jednak przy braku poprawy należałoby zwrócić również szczególną uwagę na jelita, ponieważ proces wchłaniania wody zależy głównie od osmotycznych właściwości jelit, które regulują absorpcję wody. Pozdrawiam serdecznie

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.