Przepuklina c5/c6 i c6/c7.

17 odpowiedzi
Witam,
Mam problem z podwójną przepukliną kręgosłup szyjny. Ucisk na rdzeń kręgowy z drętwieniem palców lewej ręki. Neurochirurg stwierdził konieczną operację. Czy fizjoterapią i ćwiczeniami można jej uniknąć?
Witam. Ciężko tak z marszu powiedzieć. Muszę obejrzeć rezonans magnetyczny. pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowny Pan/Pani,
Wszystko zależy od objawów jakie aktualnie ma pacjent, konieczny jest szczegółowy wywiad i badanie przeprowadzone przez fizjoterapeutę. Oczywiście przy dobrzej prowadzonej rehabilitacji jest szansa uniknięcia operacji.
Polecam kontakt z odpowiednim specjalistą. Jestem fizjoterapeutą, który zajmuje się niemowlętami. Nie wiem czemu portal skierował Pana/Pani pytanie do mnie
Wszystko zależy nie tylko od objawów drętwienia, ale również od siły i masy mięśniowej ręki. Na decyzję o operacji lub jej uniknięciu składa się wiele czynników.
Witam
Proszę się jeszcze skonsultować z terapeuta manualnym. Nie jestem w stanie bez opisu przypadku stwierdzić jednoznacznie, czy zabieg jest potrzebny czy nie. Ważne jest aby zdiagnozować przyczynę tych drętwień, bo nie muszą być związane z przepuklinami i zabieg nic nie zmieni. Problemy zmian degeneracyjnych krążków międzykręgowych to obszerny temat dotyczący biomechaniki całego ciała. Dlatego polecam skonsultować się z osobą, która ma doświadczenie w terapii manualnej. Myślę że będzie w stanie pomóc. W razie czego zapraszam do siebie.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Witam,
musiałbym najpierw Pana zbadać aby móc cokolwiek więcej powiedzieć.
Bez względu na decyzję i dalsze postępowanie proszę pamiętać, że operacja tych przepuklin to nie koniec problemu jest to pewien jej etap gdzie należy podjąć dalszą rehabilitację.
W związku z powyższym jest Pan skazany w jakimś sensie na współpracę z terapeutą. Dlatego warto się do niego udać przed podjęciem decyzji o operacji.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Nie wszystko jest przesądzone. Warto spróbować leczenia zachowawczego, które jest mniej obciążającym i ma zdecydowanie mniejszą liczbę potencjalnych powikłań. Przy prwidłowo poporwdzonej fizjoterapii jest duża szansa na uniknięcie operacji. Oczywiście dużo zależy od wyników badania funkcjonalnego, kóre każdy fizjoterapeuta powinien wykonać.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Pana/Panią.
Najlepszym wyjściem będzie rozpocząć od fizjoterapii u terapeuty, który zajmuje się lęczeniem tego typu dolegliwości.
Polecam metodę McKenziego, która bardzo dobrze sprawdza się w tego typu dolegliwościach. Proszę poszukać terapeuty certyfikowanego lub dyplomowanego na stronie Instytutu McKenziego Polska. Wielu pacjentów udało mi się uratować od operacji pracując tym systemem leczenia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Dzień dobry,
nie można podważać decyzji neurochirurga szczególnie na drodze konsultacji internetowej. Na pewno lekarz zapoznał się badaniami radiologicznymi oraz przeprowadził dokładne badania fizykalne i na ich podstawie wydał opinię o operacji.
Oczywiście do operacji nikt nikogo nie może zmusić. Podejmując próbę terapii zachowawczej trzeba liczyć się z brakiem pożądanych efektów a czasem z pogorszeniem stanu zdrowia w wyniku przewlekłego występowania kompresji struktur nerwowych.
W przypadku występowania wątpliwości odnośnie trafności decyzji specjalisty dobrze jest skonsultować się z innym lekarzem specjalizującym się w operacjach kręgosłupa. Jednocześnie czas potrzebny na dodatkowe konsultacje oraz w oczekiwaniu na badania należy wykorzystać na profesjonalną rehabilitację. Im szybciej tym lepiej. W kwestiach związanych z leczeniem zachowawczym służę pomocą.
Witam, operacja to ostateczność. Można spróbować terapii manualnej, lub innych metod ale najpierw potrzebne jest badanie i testy funkcjonalne w gabinecie. Pozdrawiam
Szanowna/y Pani/e,
znajduje tutaj zastosowanie zasada, o której lekarz powinien powiedzieć tzn.
=> najpierw rehabilitacja (dobrych kilka tygodni) i jeśli nie pomoże wtedy rozważa się zabieg operacyjny.
Operacja to ostateczność, która niesie za sobą duże ryzyko i wystąpienie powikłań.

Zapraszam na konsultację.
M.C.
Pierwsze pytania do Pani/Pana: Czy objawy występują cały czas bez przerwy, również w nocy? Czy zmiana pozycji ma wpływ na zwiększenie/zmniejszenie objawów? Czy występuje ból, jeżeli tak to gdzie i z jaką intensywnością w skali 0-10 gdzie 0 to nic a 10 nie do wytrzymania? Czy jest zachowane czucie i siła ręki oraz całej kończyny górnej? Od jakiego czasu występują drętwienia palców?
Witam serdecznie.
Szansa na wyleczenie zależy od wielu czynników m. in.: szybkości narastania Pani/Pana problemów, objawów neurologicznych jednostronnych / obustronnych, osłabień, zaburzeń czucia itp.
Wymagane jest szczegółowo badanie kliniczne ( pacjenta ) w tym przypadku.
Istnieje szansa aby uniknąć zabiegu operacyjnego, zależne jest to jednak od wyżej wymienionych informacji.
Mgr Piotr Iberhan
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Bez badania ciężko o precyzyjny komentarz, ale są metody w fizjoterapii, które powinny pomóc. Operacja to zawsze ostateczność. Proszę zainteresować się metodą McKenziego-jest stworzona właśnie do takich sytuacji i słynie ze skuteczności
Dzień dobry, fizjoterapia w tym przypadku może okazać się niezbędna po zabiegu operacyjnym jako kontynuacja leczenia.
Zdecydowanie możemy pomóc. Dobry wywiad, badanie i odpowiedni terapeuta na pewno sobie poradzi. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
Fizjoterapią i ćwiczeniami jesteśmy w stanie złagodzić dolegliwości bądź je na pewien czas zaleczyć jednak dolegliwości mogą się co jakiś czas odnawiać. Operacja będzie zależna od stopnia wystąpienia przepukliny.
Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.