Przepuklina kregoslupa, powiklania i mozliwosc leczenia

3 odpowiedzi
Witam ! Chcialem zapytac czy jest mozliwosc wyleczenia takich schorzen jak ... Robilem MR rok temu z powodu bolu kregoslupa. Okazalo sie ze mam przepukliny dotrzonowe trzonow Th12, L1, L2 i L3. Obnizenie wysokosci i sygnalu krazkow miedzykregowych L3-L4 i L5-S1, obnizenie wysokosci krazka miedzykregowego L4-L5. Bol jest na tyle duzy ze lewdo wstaje po nocy z lozka. Mam zdretwiale stopy / obydwie / do wysokosci pol lydki.Jakis czas temu zauwazylem problemy z potencja. Bardzo prosze o odpowiedz.
Witam.

Chciałbym poruszyć temat skierowanych do mnie przez Państwa za pośrednictwem strony internetowej pytań o ocenę wyników badań, stanu zdrowia, jak i możliwości leczenia.

Bardzo ważne jest dokładne określenie przyczyn choroby i jej przebiegu - zdawkowy opis w poście typu: „jakiś czas temu”, „spadłem z pewnej wysokości”, „dźwignęłam zakupy”, „pojawił się ból pleców i promieniuje do nogi” - Wszystko to wymaga sprecyzowania podczas rozmowy, ponieważ warunkuje postawienie prawidłowej diagnozy, odpowiedniego leczenia jak i wprowadzenia zasad profilaktyki, aby w przyszłości zapobiec nawrotom.

Jako lekarz staram się leczyć chorych ludzi, a nie objawy, a już na pewno nie wyniki badań. Rzetelną odpowiedź możecie uzyskać Państwo wtedy, gdy sam będę miał możliwość zebrania dokładnego wywiadu, zbadania Chorego uzyskując informację skąd pochodzą i jak nasilone są objawy. Wtedy też na podstawie uzyskanych informacji oraz wykonanego badania Pacjenta będę mógł samodzielnie dokonać oceny zdjęć RTG - (radiolog nie leczy - opisuje to co widzi ale nie pod kątem specyfiki leczenia). Wszystko to jest możliwe podczas wizyty lekarskiej, na którą Państwa zapraszam.

Publikowane na stronie informacje mają charakter ogólny i dotyczą pewnych zjawisk dotyczących dzisiejszego społeczeństwa. Jedynie podczas wizyty lekarskiej można odnieść się jednostkowo do każdego Chorego. Leczenie schorzeń przewlekłych to nie tylko leki czy zabiegi - to przede wszystkim zalecenia trybu życia, pracy, odpoczynku - a te można, a wręcz powinno się dobierać indywidualnie.

pozdrawiam
Maciej Majos

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup, tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.
Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, blokadę zewnątrzoponową. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W niektórych przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.
Zaburzenia potencji są niepokojące. Proponuję udać się na konsultację do lekarza zajmującego się leczeniem operacyjnym schorzeń kręgosłupa.
Szanowny Panie bez zbadania chorego nie jestem w stanie postawić diagnosy i coś sensownego doradzić. Zmiany stwierdzane rok temu w badaniu MRI wskazują na zaczynający się proces zwyrodnieniowy kręgosłupa, który może ale nie musi dawać uczucia porannej sztywności lędźwi. Zaburzenia potencji i symetryczne parestezje w obrębie kończyn dolnych mogą być objawem uszkodzenia nerwów obwodowych na innym tle ale mogą też być objawem nerwicy. Tak więc trzeba zgłosić się na konsultację do neurologa. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.