przepuklina rozworu przełykowego wślizgowa

2 odpowiedzi
W wykonanych badaniach tk kl piersiowej - przepuklina rozworu przełykowego, gastroskopia- stan zapalny w żołądku bez zakażenia. Jak można wytłumaczyć przy silnych dolegliwościach równocześnie duszność, wzrost ciśnienia, ból głowy i klatki piersiowej. Leki na nadciśnienie są skuteczne jeśli nie ma napadów. Czy można powiązać przepuklinę z pracą nadnerczy, Przy napadach skuteczne pomaga zwiększenie spironolu zastosowaniu leków gastrycznych- emanerę 40, tribux. Czy zastosować odpowiednie ćwiczenia i kto mógł pomóc oraz kiedy wskazana jest operacja, w jakim szpitalu?
Dzień dobry. Objawy dusznosci, bólów w klatce piersiowej mogą pojawiac się przy przepuklinie rozworu przełykowego przepony. Nie wiąże się istnienia przepukliny rozworu prezełykowego przepony z pracą nadnerczy. Na ostatnie pytania można odpowiedzieć podczas wizyty konsultacyjnej.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dolegliwości bólowe zawsze mogą wywołać wzrost ciśnienia w mechanizmie stresu przy reakcji na ból, refluks treści do przełyku może wywołać napad astmy, jeśli ktoś choruję (duszność lub jej uczucie w niektórych przypadkach też). Z pracą nadnerczy przepukliny bym nie wiązał bezpośrednio chyba że hormonalnie waśnie poprzez stres. Operacje antyrefluksowe (fundoplikacje) robi niewiele z nich, kwalifikacja do niej wymaga przynajmniej kilku wizyt i głębokiej analizy (często kwalifikuje się pacjentów słabo reagujących na leczenie farmakologiczne - ale nie tylko takich....) oraz dodatkowej diagnostyki (pH-metria, impedancja). W razie zainteresowania tematem ja pracuję w takim ośrodku, który prowadzi taką właśnie diagnostykę do kwalifikacji oraz wykonuje takie operacje.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.