Przeskakiwanie w kolanie

4 odpowiedzi
Witam!
Od zabiegu rekonstrukcji ACL, mija 15 miesięcy, mam dyskomfort poczas wyprostu oraz podczas ruchu jest denerwujące przeskakiwanie w kolanie, trochę to mnie zaczyna juz męczyć, rezonans i lekarz prowadzacy nic nie stwierdza, dodam ze przed zabiegiem taka sytuacja nie miala miejsca.
Prosze o pomoc w powyzszym temacie.
Przyczynę przeskakiwania w kolanie można określić tylko poprzez badania ortopedyczne i przeanalizowanie wyników MRI. Jednak stuprocentowe rozpoznanie jest możliwe tylko w artroskopii, która jednak nie koniecznie musi być potrzebna jeżeli istnieje możliwość leczenia zachowawczego.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Może to świadczyć o niestabilności stawu. Należy wykonać badania biomechaniczne celem oceny wydolności aparatu więzadłowego. W gruncie rzeczy wystarczy zwykłe badanie fizykalne z badaniem testu Lachmana podparte badaniem usg celem oceny ciągłości przeszczepu ACL i kompleksowo całego aparatu więzadłowego kolana.
Możliwy jest przerost błony maziowej, który daje takie dolegliwosci . Dobrym badaniem jest USG kolana, które może uwidocznić takie zmiany podczas zginanie i prostowania stawu. Później nóż na zastanowić się nad odpowiednim leczeniem - iniekcja dostawowa/rehabilitacja nakierowana na przerost bl.maziowej.
Bez badania fizykalnego cieżko jest postawić trafną diagnozę . Możliwym rozpoznaniem jeśli kolano pozostaje stabilne wydaje się być wolny fragment chrzęstno- kostny, który okresowo daje uczucie przeskakiwania czy bloku stawu. Do rozważenia jest klasyczne zdjęcie rtg , które potwierdzi ww . tezę. Fragment mógł się oderwać podczas wiercenia kanałów kostnych przed implantacją przeszczepu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.