Przeszczep wlosow

4 odpowiedzi
Witam serdecznie. Mam pytanie do specjalisty z dziedziny dermatologii. Jestem 27-latkiem,ktory wczesnie zaczal siwiec i zmaga sie od jakiegos czasu z wypadaniem wlosow. Odwiedzalem specjalistow, jednak skutek terapii byl znikomy. Wlosy wciaz wypadaja, chyba niedlugo juz ich nie bede miec. Zazywalem nezyr jakis odcinek czasu, vitapil, stosowalem loxon 2%, szampony typu dx2,itd,ale bez skutku i nie uwierze w ^kolejne cudowne lekarstwo^,jedyna rzecz, w kotrej widze szanse to przeszczep. Nie ukrywam,ze jestem zalamany,bo oddzialywuje to silnie na moja psychike, pewnosc siebie spadla o polowe, nie wspomne o atrakcyjnosci. Dodam,ze moj tato jest lysy, ma niewiele wlosow na srodku. Uslyszlaem od dermatologw,ze to lysienie androgenowe, chociaz osobiscie nie jestem w pelni przekonany. Nie chce podwazac opinii lekarzy,ale skora glowy nie zostala nigdy solidnie przebadana, raczej odbywalo sie to na zasadzie ^zerkniecie z dala^,a prawie od zawsze zmagam sie z brzydkim przetluszczaniem sie wlosow, takim lojotokowym i nie wiem,czy to moze miec jakis zwiazek z wypadaniem wlosow? Moje pytanie brzmi, czy ostatecznosc w formie przeszczepu wlosow jest czyms pewnym,czy to sa raczej bajki sprzedawane tylko dlatego,zeby ^zlapac^ kolejnego klienta? Czy wszyscy moga podejsc do takiego zabiegu? Nie ukrywam,ze chce sprobowac wkrotce zabiegu w jakiejs klinice po uprzednim zaczerpnieciu informacji i zrobieniu testow skory glowy. To bardzo drogi biznes dla mnie,ale nie wobrazam sobie zycia bez wlosow, bedac i tak juz siwym w tym wieku. Jaka jest skutecznosc takiego zabiegu? Szukam lekarza,ktory ma troche wiedzy na temat i da mi obiektywna, bezstronnicza odpowiedz, bo zdanie kliniki sie dla mnie nie liczy. Prosze, pomozcie i dajcie jakas nadzieje. Niby mamy XXI wiek, a lysienie jest wciaz ogromnym problemem. Pozdrawiam
Witam "Testy" skóry głowy mogą jedynie potwierdzić obecność /brak czy zmniejszoną ilość zachowanych mieszków włosowych. Łysienie nazywamy androgenowym bo to Pana dominujące hormony, w końcu jest Pan facetem... Testosteron poprzez enzym 5-alfareduktazę przemienia się w skórze w DHT ( dihydrotestosteron) a ten oddziałuje bardzo silnie na mieszki włosowe. W obrębie gruczołów łojowych i mieszków zlokalizowane są receptory dla DHT i stąd łysienie. Te same hormony w innych miejscach ( zarost, klatka, plecy, kończyny) odpowiadają za zwiększoną ilość włosów. Rozróżniamy strefy androgenozależne i androgenowrażliwe . Jednym z warunków przeszczepu jest max wielkość pola wyłysienia -kiedyś to było 10cm2. Włosy tzw. tonsury ( "wianuszek "dookoła głowy) nie podlegają tak silnym wpływom hormonalnym , dlatego stamtąd pozyskujemy kępki do przeszczepów. Najważniejszym kryterium jest to żeby to nie było łysienie BLIZNOWACIEJĄCE , bo to świadczy o innych chorobach. To widać gołym okiem , bądź , w razie wątpliwości , pod mikroskopem ( wycinek). Trzeba pamiętać,że przeszczepione włosy też podlegają wpływom hormonalnym i nie są " na zawsze". Stąd konieczność i skuteczność wykonywania zabiegów podtrzymujących efekt , takich jak MEZOTERAPIA ( zapraszam ) . Stosuje się też preparaty doustne hamujące nieco wpływ DHT na mieszki poprzez osłabienie aktywności enzymu 5 -alfareduktazy ( recepta) oraz wspomagająco preparaty do użytku zewnętrznego . Działają one np. poprzez zwiększenie ukrwienia mieszków włosowych. Zmiany typu łupieżu ( suchego czy tłustego) zwiększają wypadanie włosów. Zaburzenie rogowacenia powoduje "wypychanie" włosów , ale to można leczyć bądź skutecznie kontrolować. Proponuję pomyśleć też nad "doczepkami" , które mocuje się do skóry głowy specjalnymi klejami biologicznymi nawet na wiele miesięcy. Są zrobione z naturalnych włosów i pielęgnuje się je jak swoje własne włosy. Stosuje je m.in. dawny lider Papa Dance -Paweł Stasiak. Proszę pogrzebać też " w tym temacie". Niech Pan przejrzy jego galerie foto za ostatnich np 15 lat...Ja zaś zapraszam na zabiegi z użyciem czynnuków wzrostu i leczenie farmakologiczne , tak jak pisałem, podtrzymujące efekty przeszczepu . Jesli gromadzenie pieniędzy na przeszczep może zająć dużo czasu możemy w ten sposób znacznie spowolnić wypadanie i wzmocnić strukturę włosów. Pozdrawiam, Dariusz Mikołajczyk. Kontakt obok zdjęcia profilowego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowny Panie, sugerowałabym konsultacje z lekarzem dermatologiem, który specjalizuje się w leczeniu chorób włosów i skóry głowy.
W opisanym przez Pana przypadku dokładny wywiad, wykonanie badań laboratoryjnych oraz szczegółowe badanie stanu owłosienia i skóry glowy będzie niezbędne. Dopiero po wyczerpaniu wszystkich opcji leczenia przyczynowego zalecam zabiegi i ew. przeszczep. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska dermatolog
Rzeczywiście najprawdopodobniej Pana problem jest rodzinny. Ale oczywiście nie musi to być JEDYNA przyczyna Pana problemów- rzeczywiście warto byłoby obejrzec skórę głowy pod powiększeniem, porozmawiać na temat Pana ogólnego stanu zdrowia itp. Proponowałabym się skontaktować z kimś szczególnie zajmującym tą problematyką, w warszawie będzie to np. dr Urszula Brumer. Wydaje mi się na tyle konkretną osobą, ze w takich przypadkach zwykle ją polecam :)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.