przetłuszczanie i wypadanie włosów

5 odpowiedzi
Witam!
Od dawne bardzo przetłuszczają mi się włosy oraz są też takie okresy, że dosyć mocno mi wypadają włosy. Powinnam je myć codziennie, co niestety jest dość uciążliwe. Stosowałam już szampon ducray sabal oraz witaminę PP ale niestety to mi nic nie pomogło. Czy można coś z tym problemem zrobić, czy jeśli będę się wybierać do dermatologa to powinnam zrobić jakieś badania w tym kierunku? jeśli tak to jakie?
Szampon który Pani stosowała oraz wit PP są bardzo dobrymi środkami zapisywanymi na takie problemy. Jesli jednak nie pomogły konieczne będzie w przypadku podjęcia się leczenia zastosowanie retinoidów doustnych. Wcześniej jednak proszę sprawdzić poziom hormonów u endokrynologa. W zależności od tego czy stojuje Pani antykoncepcję czy też nie (brak tej informacji w pytaniu) hormonalną lekarz wybierze odpowiednie hormony do badania. Dopdatkowo pomocne dla lekarza dermatologa będą wyniki badań krwi; morfologia, OB, próby wątrobowe, gospodarka lipidowa, prolaktyna, hormony tarczycy.
Z wynikami badań proszę zgłosić się do lekarza dermatologa.

Warto zrobić podstawowe badania krwi jak np. morfologia, gospodarka lipidowa, próby wątrobowe oraz badania hormonalne, głównie TSH. Odnośnie leczenia, w zależności od wyników badań dermatolog po ocenie zmian skórnych może zastanowić się nad doustnymi retinoidami, które hamują m.in. przetłuszczanie.
Dzień dobry,
witamina B2 oraz PD bardzo pomaga, jednak jedynie przez 3-msce. Dermatolog będzie wiedział co zrobić. Można wykonać badania: morfologię, żelazo, TSH.
Dzień dobry,
Jak najbardziej da się, nawet trwale, pod warunkiem że nie planuje Pani ciąży przez najbliższy rok. Badania AST, ALT i triglicerydy + test ciążowy powinny dermatologowi wystarczyć.
Pozdrawiam
dr Marek Jankowski
Szanowna Pani
przy problemach z łojotokiem i wypadaniem warto zacząć od wykonania badań podstawowych (TSH i ewentualnie morfologii). Proponuję ponowną wizytę u demrtologa - jest wiele prpeartów o udowodnionej skutezności w leczeniu przetłuszczania i wypadania włosów.
Pozdrawiam !
Dr ARW