Przetoka ? Witam Od poniedziałku boli mnie dolna 6. w środę lekko spuchlam na policzku i rzuchwie

2 odpowiedzi
Przetoka ?
Witam
Od poniedziałku boli mnie dolna 6.
w środę lekko spuchlam na policzku i rzuchwie obok tego zeba. Ból był dość silny.
W czwartek mialam wizytę u dentysty który przeprowadził mi leczenie kanałowe i wsadził w ząb antybiotyk, Po zabiegu spuchlam jeszcze bardziej miałam gorączkę i mocno mnie bolała szczeka po stronie chorego zeba.
dzisiaj jest piątek opuchlizna lekko zeszła, ból jest lekki znika po zwykłej tabletce z ibuprofenem. ale na dziąsle koło tego zęba zrobił mi się taki jakby miękki woreczek. Czy jest to Przetoka? Czy pęknie samoistnie? Czy stan się pogorszy?
Dzień dobry, ten miękki woreczek to faktycznie przetoka, która sama się otworzy, a tym samym ból powinien się zmniejszyć. Nie będzie pogorszenia. Po dokładnym odkażeniu kanałów i ich wypełnieniu przetoka powinna się całkowicie zamknąć. Jeżeli by tak nie było ,to wtedy ,proszę poinformować o tym lekarza prowadzącego. Pozdrawiam dr Kręcisz

witam być może ten miękki woreczek to przetoka. Sugerowałabym kontakt z lekarzem przeprowadzającym leczenie gdyż może zachodzić konieczność wdrożenia antybiotykoterapii.