przewlekła infekcja

9 odpowiedzi
Od maja 2016 roku borykam się z nawracającymi infekcjami pochwy.
W okolicach października na podstawie wymazu okazało się, że mam grzybicę. Mimo bardzo skrupulatnego brania leków i stosowania się do zaleceń lekarza, po trzykrotnej zmianie kuracji (nie pamiętam niestety nazw leków, głównie dopochwowe globulki przeciwgrzybicze, leczenie doustne, kremy dopochwowe i maści stosowane zewnętrznie) przez długi czas odczuwałam dyskomfort. Drugi wymaz w miarę dobry - z zalecenia lekarza dopochwowy probiotyk z pałeczkami. Niestety tak naprawdę moje dolegliwości nie minęły (bezzapachowe lecz gęste i kleiste upławy, kłucie i swędzenie okolic intymnych, ból przy stosunkach, wrażenie pieczenia cewki). Mam wrażenie, że ginekolodzy mnie ignorują, przepisują mi leki w ciemno i rozkładają ręce. Jestem młoda, mam 29 lat, stałego partnera. Obawiam się o swoje zdrowie.
Szukam dobrego specjalisty z Łodzi, który odpowiednio mnie pokieruje, zleci badania i mi pomoże. A może ktoś z Państwa podpowie, jakie badania powinnam wykonać.
Zapraszam na wizytę

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani,
Z przykrością stwierdzam, że nie jestem w stanie Pani pomóc korespondencyjnie. Życzę Pani, by udało się Pani znaleźć w Łodzi lekarza, który Pani pomoże.
Załaczam ukłony,
CS
przy nawracającej grzybicy można zastosować 6-miesięczną kurację lekami doustnymi ( lek przyjmuje się raz w tygodniu )
jeżeli posiew był ujemny profilaktycznie stosuje się probiotyki np. przez 10 dni w miesiącu a dopochwowo preparaty kwasu hialuronowego (żel lub kapsułki) w celu regeneracji śluzówek
Proszę rozważyć infekcję chlamydiami.
nie wiadomo z opisu czy nie stosuje Pani tabletek antykoncepcyjnych - moze trzeba je zmienic?
Prosze wykonać wymaz z pochwy I cewki moczowej.przeleczyc i zbadać partnera.ewentualnie urolog.
Witam serdecznie. Proszę sprawdzić pozim glukozy na czczo by wyeliminować u Pani cukrzycę. Pobranie wymzow z szyjki macicy,pochwy oraz cewki moczowej-mycoplasma,ureaplasma,chlamydia oraz tlenowce beztlenowce i grzyby.Odpowiednia higiena oraz zmiana diety na bezglutenowa,bogatoresztkowa.Suplementacja probiotykow/symbiotykow.pozdrawiam
Witam
Z opisu wynika, że ma Pani nawracającą drożdżycę pochwy.W takim przypadku leczenie jest długie i należałoby zastosować najpierw terapię inicjującą czyli zastosować większą dawkę leku p/grzybiczego w formie doustnej lub dopochwowej, a następnie zastosować lek w tzw terapii podtrzymującej przez 4-12 miesięcy np. raz w tygodniu. Szczegóły u ginekologa.Należałoby jeszcze wykonać posiew żeby zobaczyć jaki gatunek Candida wywołuje u Pani objawy. Niestety bez badania się nie obędzie.
Dzień dobry. Proponowałbym poza leczeniem farmakologicznym zwrócić uwagę również na inne czynniki, które mogą powodować nawracanie infekcji. Jeśli stosuje Pani płyn do higieny intymnej sprawdzić czy ma odpowiednie pH zbliżone do środowiska pochwy i czy nie używa go Pani zbyt często (Candida jest częstym składnikiem mikroflory pochwy i nie stanowi problemu o ile nie dojdzie do jej nadmiernego wzrostu - jeśli wyjaławia Pani środowisko pochwy w miejsce "dobrych" pałeczek kwasu mlekowego namnażają się "złe" patogeny np. wspomniana Candida, Gardenella i inne). Proszę unikać pokarmów zawierających cukry proste np. słodyczy, wprowadzić do diety produkty "zakwaszające" np. kapusta, ogórki kiszone. Jeśli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne lub krążki to rozważyć zmianę na inne formy antykoncepcji np. wkładkę z lewonorgestrelem. Każdorazowo po leczeniu infekcji należy "odnowić" środowisko pochwy preparatem zawierającym pałeczki kwasu mlekowego. Mimo, że grzybica nie jest zakaźna i wynika raczej z zaburzenia mikroflory pochwy, można rozważyć leczenie partnera. W końcu być może należy zastosować terapię preparatem doustnym przedłużoną do nawet 0,5 roku. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem w rozwiązaniu Pani problemu. Pozdrawiam. KW

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.