przewlekłe problemy z układem moczowym

4 odpowiedzi
Od mniej więcej 12 lat borykam się z problami z układem moczowym - pęcherzem lub cewką, nie wiadomo czym one są spowodowane, czasem zdażały sięinfekcje bakteryjne, ale po przeleczeniu objawy infekcji nadal się utrzymywały (najdłużej rok czasu non stop). Z badań diagnostycznych miałam 3-krotnie wykonywane badanie urodynamiczne, jedyne nieprawidłowości to wysokie ciśnienie w cewce moczowej oraz zwiększone czucie przy wypełnianiu pęcherza moczowego, który ma bardzo dużą objętość ok. 750mm (potrafi pomieścić litr). Diagnoza: czynnościowa przeszkoda podpęcherzowa. Miałam dwukrotnie wykonywaną kalibrację cewki moczowej, z dużymi komplikacjami później (zakażenia bakteriami szpitalnymi), trzykrotnie cystoskopię, która nic nie wykazała oraz raz biopsję - wynik: śladowe ilości komórek tucznych. Objawy ogólne to: duże dolegliwości bólowe ze strony pęcherza moczowego lub cewki (pomaga tylko tramal), niezależne od napełnienia pęcherza lub ciągłe parcie na pęcherz i potrzeba oddania moczu (objawy występują naprzemiennie, żadko razem). Obecnie jestem leczona Parogenem (pomógł na stany bólowe), Omsalem oraz w razie infekcji lekami przeciwbakteryjnymi. W efekcie nie mam dolegliwości bólowych, ale czuję ogromne parcie na pęcherz, niemożliwość oddania moczu do końca i takie jakby ściśnięcie, które zaczeło się od drobnej infekcji bakteryjnej (bakterie liczne w moczu, ale bez leukocytów, krwinek itp., podwyższone ph do 7,5, a posiew jałowy). Jeszcze dwa tygodnie temu po Parogenie zniknęło również uciążliwe parcie, ale niestety znowy jest, nie wiem już co robić, jakiego leczenia jeszcze się podjąć. Wydaje mi się, że wyczerpałam już wszystkie drogi. Bardzo proszę o poradę. Leki, które już przyjmowałam to: Driptane, Uroflow 2, Dalfaz, Vesicare, Urorec, Baclofen, Amitryptylina, przewlekłe kuracje antybiotykowe, szczepionka Uro Vaxom, przez 6 miesięcy uczęszczałam na rehabilitację mięśni dna miednicy (elektrostymulacja+biofeedback). Miałam również wykonywaną cytologię moczu - jest ok. Ginekologicznie jestem zdrowa, oprócz infekcji po kuracjach antybiotykowych, nie choruję też na inne choroby.
Niestety nie mogę Pani pomóc przez internet. Nie mam wielu danych takich jak wiek czy choroby współistniejące. Zapraszam na osobistą konsultację.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
w przypadku przeszkody podpęcherzowej istotne jest leczenie przyczyny (a więc leki relasujace mięśnie gładkie i ewentualne rozszerzanie drogi odpływu moczu) opisywane objawy są prawdopodobnie spowodowane wtórnym do przyczyny przewlekłym i/lub nawracającym zakażeniem układu moczowego które również wymaga leczenia (najlepiej celowanej antybiotykoterapii na podstawie posiewu z antybiogramem), stosowania profilaktyki (picie dużej ilości płynów, preparaty żurawinowe, leki poprawiające odporność). problem dotyczy wielu kobiet i często ma niestety charakter nawracający więc definitywne wyleczenie zwykle się nie udaje
Może warto rozważyć wlewki z GAG (cystistat itp.)?
Dzień dobry, Osoba która w Warszawie najlepiej zna sie na takich stanach to jest prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii, należy jeszcze wykluczyć gruźlicę układu moczowego, mało ośrodków wykonuje badanie moczu na TBC. chociaż zazwyczaj w moczu jałowym jest wtedy dużo leukocytów a u Panie tego nie ma pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.