Przewlekłe zaparcia, czy to groźne?

4 odpowiedzi
Witam!
Mój problem jest taki, że od kilku miesięcy zmagam się z zaparciami (wypróżnianie naturalnie jest max raz w tygodniu,a po zażyciu środków przeczyszczających leci mi sama woda). Po każdym posiłku zaczyna mi się odbijać, robi mi się nie dobrze, mój brzuch nagle robi się ogromny,napuchnięty i mam ciągle gazy. Niekiedy dostaję też napadów bólu brzucha do takiego stopnia że zaczyna mną dosłownie skręcać od środka. Byłam z tym u Pani gastroendokrynolog, która przepisała leki na rozmiękczenie kału,które rzecz jasna nie pomogły oraz takie jak ulgix czy xenna. Miałam robione USG jamy brzusznej, które nic nie wykazało.
Przewlekłe zaparcia nie są groźne ale wymagają odpowiedniej modyfikacji diety i leczenia farmokologicznego. Postępowanie jest dość długotrwałe. Pozdr.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Po pierwszy ile ma Pani lat.
Przewlekłe zaparcie jest chorobą osób starszych a zwłaszcza kobiet i niestety nie wiele można z tym zrobić, bo to wynika z procesu starzenia również jelit, ale powinna Pani mieć kolonoskopię, bo zaparcie może być objawem wielu chorób.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Myślę, że na poczatek należy się solidne przeczyszczenie, a potem wdrożenie w pierwszej kolejnosci podstawowych zachowań w postaci wypijania dużej ilości wody, dieta bogatobłonnikowa, ruch fizyczny. Gdy jest taka potrzeba to także redukcja masy ciała. Ewentualne wspomaganie lekami. No chyba,że ją np. jakieś zaburzenia hormonalne lub inna przyczyna, ale za mało o Pani wiemy.
Witam.Ważny jest Pani wiek, inne badania np.morfologia, wywiad rodzinny w kierunku chorób p.pokarmowego. Czy Pani chudnie. Konieczne jest badanie per rectum ( czyli przez odbyt). Przyjmowane leki. Oczywiście tło zaburzeń może być czynnościowe, ale należy wykluczyć inne przyczyny.Należy także przeanalizować dietę. Proponuję ponowną wizytę u specjalisty. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.