Przewlekły ból mięśni

7 odpowiedzi
Witam. Mam 67 lat. Od wielu lat codziennie trochę ćwiczę rano (rozciąganie jogo-podobne), ponadto korzystam z zajęć w fitness klubie (raz lub dwa razy w tygodniu: pilatess i zumba). Ruch sprawia mi wielką przyjemność, ale okupiony jest przewlekłym bólem mięśni (nie są to zakwasy), który znacznie obniża komfort życia. Mięśnie pozostają zbite, próby ich rozciągnięcia ćwiczeniami są nieskuteczne, muszę brać środki przeciwbólowe, by funkcjonować. Nikt ze znanych mi osób nie ma takich dolegliwości. Czy to mogą być jakieś braki w diecie? Co by mi Pan doradził?
Witam, istotne jest czy boli Pana jakaś określona grupa mięśni np. mięśnie uda czy też ból obejmuje wiele grup i jest rozległy. W pierwszym przypadku dobrze rokujące może być leczenie strukturalne czyli różne formy rozluźniania mięśniowo-powięziowego, normalizacja osi ciała etc. W drugim przypadku diagnostykę proponowałbym rozpocząć od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, który na podstawie wywiadu powinien zlecić Panu odpowiednie badania. Pozdrawiam,

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. W Pani przypadku problem w pierwszej kolejności znajduje się w samych mięśniach. Włókna mięśniowe , które są posklejane czy permanentnie napięte nie da się rozciągnąć samemu czy ,,wyćwiczyć". Taki stan skutkuje złym ukrwieniem włókien mięśniowych a także ich niedotlenieniem, substancje przemiany materii nie mogą w pełni zostać usunięte, stąd to uczucie.
W Pani przypadku częściowo jest to spowodowane też zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organiźmie, które przekładają się na elastyczność aparatu ruchu.
Proszę udać się do specjalisty na kilka zabiegów terapii manualnej , z pewnością odczuje Pani poprawę swojego stanu.
pozdrawiam
Witam,
Niestety bardzo mało objawów Pani powiedziała aby mogło to mi rozjaśnić sytuacje. W wieku 67 lat mogą byc rożne problemy powodujące takie dolegliwości i nie sposób je tutaj wymienić. Ważne jest kiedy sie pojawiają, gdzie, co je nasila i co najwazniejsze trzeba dotknąć i zbadać Panią aby sie nie pomylić. Błędem i to wielkim błędem jest ćwiczyć i brać środki przeciwbólowe i nlpz! Przykro mi, ze to Pani mowię ale stanowczo tego odradzam. Możliwe, ze ma Pani dyskopatię, która poprzez ucisk jądra miazdzystego na korzeń nerwowy moze dawać wraznenie napiętego i nabrzmiałego mięśnia ale bez dodatkowych pytań i badania i byc moze zdjecia diagnostycznego nie moge Pani nic więcej powiedzieć. Bardzo prosze przyjść do mnie albo jeśli nie jest Pani z Warszawy to prosze mejlem opisać mi wszystko dokładnie i chronologicznie to moze będę w stanie cos Pańi podpowiedzieć bez stawiania diagnozy.
Pozdr
K.
Witam. podane informacje mogą wskazywać na brak równowagi napięciowej tkanki powięziowej czyli w pewnych obszarach mięśni,troczków ,okolic stawów mogą tworzyć się tzw densyfikacje czyli zagęszczenia ,punkty napięcia powięzi głebokiej,które należy znalęźć i poddac terapii manipulacji powięziowej wg Stecco,jeśli jest Pan z okolic Koszalina zapraszam do gabinetu,jesli nie, to proponuje znaleźć fizjoterapeutę pracującego w/w metodą lub inną ale łączącą techniki tkanek miękkich.Pozdrawiam.
Witam. Obawiam się, że bez badana czynnościowego nie będę w stanie udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi. Jakie konkretnie mięśnie ma Pan na myśli? Jakie ćwiczenia Pan wykonuje. Czy ma Pan wady postawy?
Proszę w pierwszej kolejności wypróbować magnez. Pozdrawiam
Dzień dobry,
kłopot może być nie w ilości ruchu lecz w jego jakości tzn. pewne ćwiczenia wymagają większego stopnia rozciągnięcia lub większego stopnia kontroli mięśniowej bądź stabilizacji kręgosłupa. W przypadku braku odpowiedniego poziomu tych cech możemy podrażniać struktury aparatu ruchu. W takim przypadku mógłbym zasugerować konsultację fizjoterapeutyczną skupiając się na jakości i ergonomii ruchu w ciągu dnia i podczas wykonywania ćwiczeń. Ewentualnie konsultacja dietetyczna połączona z badaniem krwi pod kątem ewentualnych niedoborów tudzież czynników zapalnych. To mogłoby pomóc w poprawie jakości funkcjonowania a na pewno mogłoby potwierdzić czy sposób żywienia jest adekwatny do wieku i podejmowanej aktywności fizycznej i czy nie występują niedobory w diecie.
Pozdrawiam

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.