Przez parę lat mialam dużo ciągłego stresu, niepokoju i stany depresyjne, raz miałam silniejszy stre

4 odpowiedzi
Przez parę lat mialam dużo ciągłego stresu, niepokoju i stany depresyjne, raz miałam silniejszy stres, że mam problemy z koncentacją. Bardzo często odcinałam się, potrafiłam iść i zatrzymać się - odpływałam myślami niewiadomo kiedy. Mogłam też iść czy jechać autem nie pamiętając pewnego odcinka drogi bo byłam zamyślona. Zdarza się że nawet co 5-10 minut same wracają jakieś wspomnienia i cały czas się zawieszam. 2 miesiące temu pojawiły się silne lęki, napięcie - szczególnie w nocy i nad ranem. Mam też poczucie takiej pustki, brak motywacji i trochę się odizolowałam od ludzi.
Twoje doświadczenia sugerują, że stres, niepokój i stany depresyjne mogły się nasilić i wpłynąć na twoje codzienne funkcjonowanie. Opisywane przez ciebie objawy, takie jak problemy z koncentracją, uczucie odcięcia się od rzeczywistości, napływające wspomnienia, trudności z pamięcią oraz nasilony lęk, mogą wskazywać na rozwinięcie się poważniejszych problemów zdrowotnych, takich jak zespół stresu pourazowego (PTSD), zaburzenia lękowe, czy też depresja.

1. Konsultacja z profesjonalistą: Zdecydowanie zalecam umówienie się na wizytę u psychiatry. Profesjonalna pomoc może pomóc w zrozumieniu źródła twoich trudności oraz w dobraniu odpowiedniej formy terapii oraz farmakoterapii. Specjalista może zalecić leki przeciwdepresyjne lub przeciwlękowe, które mogą pomóc w stabilizacji nastroju i złagodzeniu objawów.

2.Terapia: Różne formy terapii, takie jak terapia poznawczo-behawioralna (CBT), mogą być bardzo skuteczne w leczeniu stanów lękowych i depresyjnych. Terapia może pomóc w nauce technik radzenia sobie z lękiem.

3. Wsparcie społeczne: Mimo że teraz czujesz się odizolowana, kontakt z bliskimi osobami może przynieść wsparcie emocjonalne i pomóc w przełamywaniu poczucia pustki.

4. Unikanie używek: Alkohol, nikotyna i inne substancje mogą nasilać objawy lęku i depresji, więc warto ich unikać.

Ważne jest, abyś nie bagatelizowała swoich odczuć i jak najszybciej poszukała pomocy, zwłaszcza że objawy, o których piszesz, mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie i wpłynąć na twoje zdrowie na dłuższą metę.

Dzień dobry, Zachęcam do wizyty u psychiatry w celu dogłębnej diagnostyki i dobranie najlepszej metody leczenia. W przypadku dalszych problemów z koncentracją zapraszam na wstępną diagnozę funkcji poznawczych oraz dobranie treningu umysłu dopasowanego do założonych celów. Pozdrawiam serdecznie, MB
Sugeruję wizytę: Trening pamięci i koncentracji - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Zachęcam by w pierwszej kolejności zgłosić się do lek. psychiatry, który może zlecić badania medyczne, jak i postawić diagnozę. Może również zalecić w ramach dalszej diagnozy konsultacje z psychologiem-diagnostą w obszarze funkcji poznawczych. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Proszę rozważyć kontakt z lekarzem Psychiatrii w celu przeprowadzenia diagnozy. Zachęcam również do konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam serdecznie