przyczyny pozasercowe zaburzeń pracy serca

5 odpowiedzi
Witam,od roku czasu po silnym stresie dokuczają mi objawy-kołatania serca,przewracanie,koziolkowanie gdzieś w gardle,przyspieszenie do 127 a przy tym duszność,delikatne zaslabniecie,lęk. .Badania wykonane-ekg,echo,holter,test wysił.,crp,morf.,TSH,alt,ast,Mg,Ca,d dimery,fibrynogen,ck, ckmb,troponina,lipidogram,glukoza.Wszystko ok-delikatnie podwyższony cholesterol i glukoza (dalsza diagnostyka).Mam 39 lat,nie mam nadcisnienia.Biore pantoprazol 20 mg.Czy przyczyną moich dolegliwości może być przepuklina rozworu przełyku,choroby kręgosłupa czy np.stres długotrwały? Z badań wynika,ze jestem zdrowa jak ryba a serce nie pracuje jakoś normalnie.Dziękuję za odpowiedzi.
Po pierwsze trzeba ustalić, czy w chwili, gdy odczuwa Pani opisane objawy, ma Pani jakieś zaburzenia rytmu serca (czyli arytmię), czy nie ma Pani arytmii a jedynie odczuwa Pani objawy takie, jakie zdarzają się przy arytmii. Do tego celu służy długoterminowe monitorowanie EKG, np. Holter lub monitorowanie z jednoczesną bieżącą transmisją zapisu do ośrodka odbiorczego. Oczywiście konieczne jest dokładne odnotowywanie swoich objawów wraz z godziną ich wystąpienia (według wskazań zegara na aparacie) - tylko wtedy lekarz analizujący zapis długoterminowego EKG może skorelować odnotowane objawy z rytmem serca w danej chwili. Jeżeli w chwilach występowania objawów rejestruje się arytmię, wtedy wymaga ona dalszej diagnostyki. Jeżeli w tych chwilach arytmii się nie stwierdza, należy poszukiwać innych niż arytmia przyczyn występowania wyżej opisanych objawów, do których to przyczyn mogą należeć m.in. zaburzenia emocjonalne, stres, nerwice i wtedy odpowiedniej porady może udzielić psycholog lub psychiatra.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Oczywiście choroby, które Pan wymienił mogą być odpowiedzialne za te dolegliwości. Nalezy pamiętać, że Holter prawidłowy nie wyklucza faktu, że chory może mieć napadową arytmię. Badanie zapisuje określony przedział czasu i nie wiemy co działo się przed założeniem i dzieje się po zdjęciu urządzenia.
Dzień dobry! Skoro objawy towarzyszą wyłącznie sytuacjom związanym z silnym stresem raczej należy je traktować jako fizjologiczną reakcję organizmu. Kluczem do rozwiązania zagadki byłaby rejestracja EKG w trakcie trwania objawów.
Dzien dobry ! Skoro wyniki badań zacytowanych przez Panią są prawidłowe to bardzo dobrze. Należałoby jednak właściwie rozpoznać arytmie .Proponuję wykonać badanie event Holter eskoro 24 godzinne monitorowanie ekg nie przyniosło odpowiedzi. Pozwoli to ustalić czy arytmia sama wymaga leczenia antyarytmicznego czy też wystarczające będzie postępowanie niefarmakologiczne jak aktywność fizyczna , odpowiednia ilosc snu i dieta tym bardziej , ze wspomina Pani o podwyższonych wartościach cholesterolu i glikemii. Stresu w życiu raczej całkowicie nie wyeliminujemy ale warto nauczyć się sobie z nim radzić. Pozdrawiam. Dorota Kaczmarska
Na pewno objawy " koziolkowania" maj związek ze stresem. Proponuje terapie relaksujące nap joga, basen chodzenie z kijkami i sport generalńie w każdej postaci. Powinno pomoc.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.