Przygotowanie na wizytę

3 odpowiedzi
Witam Panie Doktorze, Piszę w sprawie mojej mamy, która ma 50 lat, bolą jej kości , stawy, mięśnie w okolicach dłoni, ramion i karku, nie może nawet umyć naczynia w nawet w cipłej wodzie- mówi że bolą i kręcą, w nocy nie może spać. Była u internisty, miała badania krwi, OB, CRP, RF, morfologia krwi, ogólne badania moczy i RTG kończyn górnych. Po kolejnej wizycie u internisty powiedział, że badania dobre, natomiast zauważył zapalenie stawów w wynikach RTG , wypisał lekki przeciw bólowe, STRUCTUM i maść KETANOL, więcej nic nie powiedział bo nie wie co jest. Chcę zapisać na wizytę do reumatologa. Proszę o poradę, jakie badania są potrzebne, aby dobrze się do tej wizyty przygotować?
Poza wynikami badań podstawowych,które wykonano pomocne może być oznaczenie:
CK,ALP,witaminy D3,wapnia,fosforanu,glukozy,kreatyniny,kwasu moczowego oraz Borelioza w klasie IgG.

Mam wątpliwości czy lekarz internista na podstawie tylko zdjęcia rtg mógł rozpoznać zapalenie stawów, zwłaszcza,że OB i CRP były prawidłowe. Na wszelki wypadek proponuję wykonać badanie krwi na przeciwciała anty CCP. Jednak najważniejsze jest badanie reumatologiczne.
pozdrawiam Czesław Drozd
Dzień dobry
Jak na razie wszystkie potrzebne badania Państwo przygotowali.
W tej chwili jest dobry czas, żeby umówić się na konsultację,
pozdrawiam serdecznie, RC