PSychiatra online

13 odpowiedzi
Witam,
jestem w Anglii z ciężką depresją, brałem Mozarin 10mg kilka dni, ale wystąpiło ogromne nasilenie myśli samobójczych, wykręcało mnie, obecnie dali mi Mirtazapina 15 mg, i mnie nieco wyciszyło, ale obawiam się skutków ubocznych w postaci spadku białych krwinek. Podejście lekarzy tutaj jest dramatyczne, nie chcieli mnie do szpitala, tylko odsyłają do pierwszego kontaktu, szukam więc lekarza z polski online, może być skype'a whatssup, który mi pomoże, pilnie potrzebuję pomocy
Nie prowadzę konsultacji online.

Szanowna pani , mirtazapina jest bardzo nowoczesnym i bezpiecznym lekiem, ani razu nie spotkałam się u moich pacjentów z powikłaniem pod postacią leukopenii. Jeśli ma pani myśli samobójcze to bezpiecznie jest mieć lekarza na miejscu , nie online. Proszę znaleźć polskiego GP.
Dzień dobry

prawdopodobieństwo spadku poziomu leukocytów po mirtazapinie jest znikome, a zwłaszcza przy tak małej dawce. Proszę się o to nie obawiać.

Z poważaniem
M. Skarbek
Nie jest to częsty skutek uboczny. Po prostu na;leży zrobić kontrolną morfologię po 2tyg stosowania leku.
Zastanawiam się jak długo jest Pan na wyspach? Opisany sposób funkcjonowania jest typowy dla tamtejszej NHS. GP, podstawa tego systemu, zajmuje się leczeniem wszelkich chorób. To on czy też ona decyduje,. kiedy skierować pacjenta do specjalisty. Jak wszytko na tym świecie ma to swoje złe i dobre strony. Jeśli obawa przed "spadkiiem białych ciałek" jest bardziej dokuczliwa niż objawy "ciężkiej depresji" to nie należy leku przyjmować. Ale spadek liczby tych ciałek po tym leku występuje niezbyt często i można to kontrolować robiąc badania krwi.
Jeśli chciałby Pan kontaktować się ze mną przez Skype'a to możemy to robić.
Mój adres: Krystyn1937
Pozdrawiam.
K.W.C.
Witam, niestety nie prowadzę diagnostyki i leczenia w trybie online, zdecydowanie radziłabym Panu poszukać polskiego psychiatry na wyspach, wielu psychiatrów z Polski wyemigrowało, myślę że w jakichś środowiskach polonijnych lub organizacjach samopomocowych ktoś Panu ich wskaże. Pozdrawiam
Witam.

Zachęcam Pana mimo wszystko do szukania pomocy bezpośredniej. Zwłaszcza jeśli chodzi o leczenie farmakologiczne i badania laboratoryjne. Nie znam szczegółów dotyczących Pana sytuacji. Możliwe, że zasadny jest kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu. Nie mam doświadczeń w świadczeniu takiej pomocy wirtualnie.

Pozdrawiam serdecznie
Działanie supresyjne mirtazapiny na szpik kostny jest rzadko opisywanym działaniem niepożądanym. Niestety nie świadczę pomocy on line. Proponuje zaplanować krótkie wolne i skorzystać z pomocy psychiatry w kraju
Dzień dobry!
Niestety nie znam nikogo kto prowadzi wizyty psychiatryczne w taki sposób, najlepiej zresztą byłoby przynajmniej pierwszy raz spotkać się z lekarzem osobiście. Proszę spróbować poszukać polskiego lekarza na miejscu w Anglii, może akurat w Pana okolicy ktoś taki przyjmuje.
Co do leczenia - nasilenie lęku, niepokoju, czy nawet wystąpienie myśli samobójczych na początku leczenia lekami z grupy SSRI (takimi, jak Mozarin) zdarza się dość często i mija zwykle po kilku dniach lub 2-3 tygodniach. Często z tego powodu stosujemy początkowo leki uspokajające. Z kolei przypadki zaburzeń obrazu krwi po mirtazapinie są bardzo rzadkie, jeśli nie miał Pan do tej pory takich doświadczeń tym lekiem, to najlepiej po prostu co kilka miesięcy zbadać morfologię i zbytnio się nie przejmować potencjalnymi działaniami niepożądanymi.
Życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia!
Nie podejmę się leczenia pacjenta online, gdyż uważam iż jednym z najważniejszych czynników leczących jest kontakt terapeutyczny. Proszę poszukać specjalisty na miejscu. Pozdrawiam
Witam, w ramach swojej praktyki prowadzę telewizyty poprzez specjalnie do tego przeznaczony portal. Ale regulamin wymaga, aby pierwsza wizyta odbyła się na żywo. Potem można już umawiać wizyty na odległość.
Dzień dobry. Proszę o kontakt poprzez formularz kontaktu na stronie opiekapsychiatryczna.pl
Witam,

mirtazapina jest jednym ze skuteczniejszych leków przeciwdepresyjnych o profilu uspokajającym oraz korzystnie wpływającym na fazy snu nocnego. Spadek białych krwinek po tym leku występuje dość rzadko- proponowałbym po miesiącu stosowania leku oznaczyć morfologię krwi i dla pewności enzymy wątrobowe (aspat, alat) oraz bilirubinę. Badania można później powtórzyć po kilku miesiącach. Rozumiem, że mirtazapina została zlecona przez konsultanta psychiatrę? Z tego co mi wiadomo lekarz GP w Anglii ma kompetencje do prowadzenia leczenia epizodów depresyjnych- w razie potrzeby zasięgajac opinii i kierując do konsultanta psychiatry.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet, specjalista psychiatra, psychoteraputa
gabinetspectrum.pl