Psycholog diagnosta dał mi DIVE-5 do wypełnienia w domu, zliczył punkty i stwierdził, że nie mam ADH

4 odpowiedzi
Psycholog diagnosta dał mi DIVE-5 do wypełnienia w domu, zliczył punkty i stwierdził, że nie mam ADHD. Ostatnio wyleczyłem OCD. Psychiatra zastanawia się czy nie powinienem powtórzyć testu na ADHD i czy czasem ta diva-5 nie powinna być wypełniana przez psychologa w trakcie wywiadu + test moxo. Co na ten temat sądzicie? Czy po wyleczeniu OCD te odpowiedzi w divie-5 mogą być inne i czy w ogóle diagnoza została poprawnie przeprowadzona? (miałem też MMPI, a dive-5 w domu wypełniałem). Mam diagnozę ASD ponadto
Myślę że dobrą drogą może się okazać zajęcie się konktetnymi problemami a nie szukanie tożsamosci w diagnozach. Diagnozy są pewną koncepcją która ma zarówno pacjentowi jak i specjaliście wskazać kierunek Pozdrawiam.

Dzień dobry. Wypełnienie w domu kwestionariusza DIVA nie jest miarowe i zupełnie nie ma sensu. Powinien być przeprowadzony całościowy wywiad diagnostyczny w kierunku ADHD z uwzględnieniem występowania innych trudności psychicznych. Ważnym w tym wszystkim jest to, by skupić się na odpowiedniej terapii występowania konkretnych objawów celem obniżenia występujących dolegliwości.
Sugeruję wizytę: Diagnoza adhd dla dorosłych - 700 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry Panu.

Zdecydowanie nie ma możliwości w teście Diva 5, aby klient wypełnił test samodzielnie i pominął wywiad,
Prawidłowo przeprowadzone diagnostyka obejmuje trzy spotkania. Pierwsze spotkanie to wywiad z klientem. Na kolejnym spotkaniu specjalista na podstawie odpowiedzi wypełnia test. Jeśli jest to możliwe rozmawia z bliskimi którzy maja wiedze na temat dzieciństwa klienta. Ostatnie trzecie spotkanie to podsumowanie i wydanie diagnozy pisemnej.
Zachęcam do znalezienia specjalisty, który spełni wyżej wymienione warunki. Oczywiście jest możliwe, ze poprzednie zaburzenia mogą wpływać na obecną diagnozę. Tak naprawdę rodzi się pytanie: które zaburzenie jest pierwotne, a które wtórne. Życzę powodzenia w walce o siebie.
Dzień dobry,
dobrą praktyką jest wypełnienie testu DIVA przez specjalistę w oparciu o wywiad z klientem i kimś bliskim z rodziny, kto znał daną osobę w okresie dzieciństwa.
Pozdrawiam,
Monika Trocha