Pytanie dotyczy kryzysu w związku.Napisze w skrócie odkryłam niedawno jak mąż nagrał krótka rolkę z

3 odpowiedzi
Pytanie dotyczy kryzysu w związku.Napisze w skrócie odkryłam niedawno jak mąż nagrał krótka rolkę z koleżanką gładził ja po nodze. Dodam że ręką prawie w okolicach kroczaTlumaczyl że to tylko wygłupy były .Przeprosił potwierdził że źle zrobił.Ostatnio na jego telefonie też rozmowa częściowo kasowana,komplementuje kolejna dziewczynę .Niestety mąż nie widzi w tym problemu.Twierdzi że nie flirtuje z nią nie chce powiedzieć co było w reszcie wiadomości.Unika rozmów nie mam już zaufania do niego.Ma problem z wyrażaniem emocji każda rozmowa to mój monolog.Ze czepiam się znów a ja chcę wyjaśnić wszystko . Co ja mam zrobić.Odnosze wrażenie że mąż przechodzi jakiś kryzys Dodam że niestety wchodzi w to alkohol i niestety też używki .
Dzień dobry, Zrozumiałe jest, że sytuacja, którą Pani opisuje, budzi wiele niepokoju i obaw. Brak zaufania w związku, zwłaszcza w obliczu takich zachowań, jak nagrywanie kompromitujących filmów, ukrywanie wiadomości, czy unikanie rozmów, może prowadzić do głębokiego kryzysu w relacji. Dodatkowo, pojawienie się problemów z alkoholem i używkami jedynie potęguje trudności, z jakimi się Pani mierzy.

Jeżeli mąż nie widzi problemu w swoich zachowaniach i unika otwartych rozmów, może to sugerować, że sam również zmaga się z jakimiś trudnościami, których być może nie potrafi wyrazić. Kryzys, który Pani podejrzewa, może być związany z różnymi czynnikami, ale bez chęci rozmowy i otwartości z jego strony trudno będzie znaleźć rozwiązanie.

W takiej sytuacji kluczowe jest, aby zadbała Pani o swoje emocje i bezpieczeństwo. Jeśli mąż nie jest gotowy do podjęcia wspólnych działań w celu poprawy sytuacji, warto rozważyć wsparcie z zewnątrz, na przykład w formie terapii indywidualnej dla Pani, która pomoże w zrozumieniu, jak najlepiej postępować w tej trudnej sytuacji. Terapia par również może być rozważana, jeśli mąż wyrazi chęć współpracy.

Ważne jest, aby Pani nie czuła się sama z tymi problemami i miała przestrzeń, w której może otwarcie porozmawiać o swoich uczuciach i obawach. Każda decyzja, którą Pani podejmie, powinna być oparta na Pani poczuciu bezpieczeństwa i dobrze przemyślanym planie na przyszłość. Pozdrawiam serdecznie, MB

Dzień dobry, warto przede wszystkim wzmocnić siebie, skupić się na swoich emocjach i poczuciu bezpieczeństwa. Jeśli dodatkowo u męża pojawia się alkohol, to wpływa on również na Pani funkcjonowanie. Proszę spróbować porozmawiać z mężem na temat terapii par, a jeśli to nie wchodzi w grę, samej udać się do psychologa. Jestem pewna, że znajdzie Pani dobre rozwiązanie sytuacji. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego
Dzień dobry, sytuacje opisane przez Panią powodują utratę zaufania, bezpieczeństwa. W takich momentach najważniejszym jest zadbanie o swoje emocje. Używki jakie wykorzystuje Pani mąż dodatkowo utrudniają Państwa komunikację. Czy rozmawiała Pani z mężem na temat terapii małżeńskiej? Warto także zastanowić się nad spotkaniem z terapeutą uzależnień, co także można zasugerować mężowi. Istotne jest to czy mąż jest gotowy i chciałby podjąć się tych form terapii. Jeśli żadna z tych propozycji nie jest możliwa, proszę zadbać o siebie, zgłosić się do psychologa co pozwoli Pani w bezpiecznych warunkach porozmawiać o swoich przeżyciach, emocjach czy pomoże wprowadzić zmiany. Ważne by była Pani pewna swoich decyzji. Pozdrawiam serdecznie