Pytanie jak żyć? Jak pełnić ROLĘ MĘSKĄ w życiu będąc osobą niestereotypową, np wysokoreaktywną i neu

2 odpowiedzi
Pytanie jak żyć? Jak pełnić ROLĘ MĘSKĄ w życiu będąc osobą niestereotypową, np wysokoreaktywną i neurotyczną (znerwicowaną). Zasobem jest wrażliwość emocjonalna, ale ten zasób może być tylko tolerowany ponieważ nie jest bazą, nie należy do świata który jest stereotypowo męskim światem. Nie jest podstawą męskości, tylko może czymś prawdziwym w wymiarze ogólnoludzkim lub zrzutowanym na Boga - boskim. Boska wrażliwość, to jest to! Tego światu trzeba. Czy można polecić jakieś książki osób wysokoreaktywnych, które miały życie spełnione, o wysokim dobrostanie, sukcesie lub szczęściu?
Dzień dobry. Polecam książkę Ilse Sand "Wrażliwość: dar czy przekleństwo?" Nie jest to biografia jakiejś konkretnej osoby, ale zawiera wiele wartościowych informacji na temat zawarty w tytule. Warto wiedzieć, że bardzo wrażliwi ludzie są częściej utalentowani, na co wpływa ich specyficzny odbiór świata. Ich zmysły są wyczulone — więcej czują, słyszą, widzą, mają bardziej czuły smak i węch.
Próbując spojrzeć na pytanie "jak żyć?" od strony psychologicznej, warto jest skupić się na konkretnej osobie i jej dążeniu do dobrostanu, zamiast na ogólnych stereotypach. Pomoże w tym rozwinięcie pytania na przykład w: "jak mam lepiej żyć w mojej pracy, jeśli zachowuję się neurotycznie?" lub "jak mam żyć w moim związku jeśli zachowanie partnerki zbyt mocno wpływa na moje emocje?'
Pozdrawiam, Marzena Pietrusińska

Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby omówić szerzej ten temat podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie