Pytanie z pogranicza psychologi, filozofii badz religii. Jak wyjaśnić cierpienie dzieci, a zwłaszcza
3
odpowiedzi
Pytanie z pogranicza psychologi, filozofii badz religii. Jak wyjaśnić cierpienie dzieci, a zwłaszcza niemowląt. Przecież to się wydaje nieludzkie, aby tak małe istoty cierpiały. Po co jest w ogole cierpienie na tym swiecie? W organizmie dzieje sie cos zlego o czym informuje bol. Tyle to ja wiem, tylko jak filozoficznie to wyjasnic. Czemu organizm ludzki czy tez zwierzecy ma taka budowe by odczuwac bol ? Czy odczuwanie bolu czyni nas bardziej szlachetnymi? Kim bysmy byli jako gatunek jeslibysmy bolu nie odczuwali ?
Cierpienie i ból nie muszą być tożsame. Istnienie bólu jest niezębne ponieważ bez tego uczucia można ludzie byli by w stanie np wsadzać ręce do ogniska, a docelowo nie przetrwać, więc istnienie odczuwania bólu jest ewolucyjnie niezbędne do przetrwania. Kim bylibyśmy gdyby nie ból, możliwe że w ogóle by nas nie było. Czy ból uszlachetnia? To zależy od rodzaju bólu, ból może czegoś nas uczyć lub dawać o czymś znać, ale ból przewlekły lub traumatyczny jest wyłącznie niszczący i nie należy go w jakikolwiek sposób usprawiedliwiać stwierdzeniami typu "Co Cie nie zabije..." - nie bagatelizujmy traum.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry, polecam skontaktować się ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas sesji. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, w obecnym stanie wiedzy i nauki zagadnienie traum pokoleniowych, dziedziczonych trudnych emocji nie jest niczym nowym, dlatego to może być jeden z czynników: genetyczne odziedziczenie trudnych, nieprzeżytych zdrowo (przed przodków) emocji - stąd u dzieci może objawiać się to w emocjach, w ciele różnymi dysfunkcjami, objawami.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.