Pytanie z zakresu Okulistyki. Moja mama jest po przebytym nowotworze chłoniaka, który spowodował zać

1 odpowiedzi
Pytanie z zakresu Okulistyki. Moja mama jest po przebytym nowotworze chłoniaka, który spowodował zaćmę. Mama jest po operacji obu oczu niestety od 11 miesięcy walczy z dziwnymi problemami oczu , najpierw okazało się( zdiagnozowane przez 2giego okulistę ze jest zarażona nużeńcem) a także ma rzekomy zespół suchego oka. Nużeńca udało się wyleczyć, jednakże pozostał niby ten zespół suchego oka. Mama walczy od kilku miesięcy z ciężkimi bólami w oczach, zaczerwienionymi powiekami, rzekomą erozją rogówki, a do tego cały czas mówi, że jej się sypie takie dziwne coś z oczu jakby drobinki jakieś, dopiero teraz po kilku miesiącach okulista z Cze-wy, który próbuje pomoc zauważył to, ale nie wie zbytnio jak mamie pomoc. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, jakiegoś specjalistę okulistyki, może spotkał się Pan/Pani z podobnym przypadkiem, gdyż Przez ostatnie 3 lata po jej odejściu ze służby zdrowia na emeryturę przechodziliśmy w domu horror z rakiem, zaćmą, nużeńcem, a teraz to coś z oczu i ciągle bule oczu i sypanie sie czegoś tam i pieczenie i bóle, Mama jest u skraju sił i nie wiemy jak jej pomóc, zamiast cieszyć się emeryturą po miesiącu zachorowała na nowotwór, ktory udało sie wyleczyć , ale oczy teraz nie dają żyć :(.
Witam, too co Pani opisuje to zespół suchego oka. Nie da się tego wyleczyć tak, żeby nigdy w życiu nie było już objawów. Można natomaist zaleczyć na tyle żeby nie było kłopotów.
Zapraszam na wizytę.