Redukcja leków pobyt w szpitalu

1 odpowiedzi
Witam mam pytanie w sprawie mojej mamy własnie wyszła kilka dni temu ze szpitala z szopienic po trzech miesiacach leżała na lekkim oddziele na uzalerznienie od srodków uspakajajoncych oksazepan i inne , trwało to kilka lat a wostatnim czase mama brała co trzy godziny nawet - czuła z rana lęki w klatce piersiowe .Lekarz rodzinny wysłał mame do psychiatry ale tam tylko ją dobili lekarstwami uzalerzniającymi takimi ja cloraxen o ile dobrze pamietam , oraz fluanxol przez siedem miesiecy - mama po tym tylko lerzała w łozku . Wyszła ze szpitala przepisali jej sporo lekarst Sulpiryol 100mg -1-0-0 , Welaflax 75 mg -1-1-0 , Perazin 50 mg 1-1-2 , Perazin 25 mg -0-0-1, Mirtor 45 mg -0-0-1 , Coaxil 12,5 mg -1-1-0 , Pregabalin Sandoz 150 mg -1-0-1 ,w takich dawkach bierze czy mozna zredukowac te lekarstwa do minimum - długo spi i kołowata jest po nich troche nawet słysze zaburzenia mowy , pytam czy dorze sie czuje mówi ze tak tylko z rana jest otepiała .Zrobili detoksyzacje w szpitalu z tamtych lekarst a przepisali dwa razy tyle twierdzą ze sa to lekarstwa nie uzalerzniające dziekuje .
Witam,
tak jak wspomniałem w poprzedniej odpowiedzi- teoretycznie istnieje możliwość redukcji dawek leków. Potwierdzam, że żaden z powyższych leków nie ma potencjału uzależniającego.
Jednak by podjąć się modyfikacji leczenia konieczne jest zebranie pełnego wywiadu dotychczasowego leczenia oraz badanie psychiatryczne na wizycie lekarskiej.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl