Rehabilitacja po złamaniu paliczków palca środkowego oraz wskazującego. Z racji znikomych informacj

2 odpowiedzi
Rehabilitacja po złamaniu paliczków palca środkowego oraz wskazującego.
Z racji znikomych informacji na temat rehabilitacji a od ortopedy, oprócz tego że mam sciskać jakby palcami ręke i przyjść za miesiąc, chciałbym uzyskać troszkę więcej informacji (Doktor ten znany jest z małomówności, a z powodu pandemii inni byli nie osiągali) chciałbym uzyskać troszkę więcej informacji na temat szybszego powrotu do pełnego zakresu ruchu obydwu palców. Załatwiłem sobie również lampe so lux, podobno można ją używać przy ćwiczeniach rehabilitacyjnych, lecz nie mam pojęcia jak często i jakie ćwiczenia wprowadzać.
7 tygodni posiadałem w paliczkach od opuszka do drugiego zgięcia na długość drut kirschnera, obecnie wyjęty świeżo dzisiaj, czy mogę już zacząć choć lekko drugą reką starać się lekko wyginać tego palca w strone do ręki czy nie jest to wskazane? Mogę przesłać jedynie zdjęcia rentgen po operacji, nie posiadam już po 7 tygodniach, lekarz po 6 tygodniach uznał że przedłużamy dla pewności do 7 tygodni.

Dziękuje za wszelką pomoc i porady !
Dzień dobry. Jak najbardziej trzeba zacząć ćwiczenia. Raczej proszę zrezygnować z lampy sollux na rzecz krioterapii miejscowej. Należy ją stosować przynajmniej 15min przed ćwiczeniami. Ćwiczenia wykonujemy do granicy tolerancji bólu i w kierunku ruchów ktorych nie może Pan wykonać kontuzjowana dłonią. Trudno opisać ćwiczenia bo nie wiem czy będą zrozumiałe. Dobrze byłoby udać się do fizjoterapeuty, który pokaże jak wykonać ćwiczenia. Pozdrawiam

witam, jeśli palec jest z obrzękiem i jest obolały to krioterapia nawet w wydaniu domowym ( porostu jakaś mrozianka z lodówki przez cieka ściereczkę do 5 minut) będzie pomocna w pierwszych dniach (od krioterapii się odchodzi na dłuższą metę gdyż w skrócie "usztywnia " tkanki i powieź), ale jeśli nie mamy tych symptomów to sollux jest dobrym zabiegiem mogącym ułatwić ćwiczeni, (zabieg najlepiej wykonać bezpośrednio przed ćwiczeniami powinien trwać 15 min może być powtórzony nie wcześniej niż po 6-8 godzinach). konieczny jest instruktarz ćwiczeń ale ten musi być poprzedzony zapoznaniem się z tym rtg i obecnym stanem palca. można to zrobić również w formie wideo-konsultacji