Relacja z Matką, Ojcem potem z żoną, mężem. W każdej rodzinie jest inny układ relacji OSOBOWOŚCI cór

2 odpowiedzi
Relacja z Matką, Ojcem potem z żoną, mężem. W każdej rodzinie jest inny układ relacji OSOBOWOŚCI córki, syna z matką, ojcem WOBEC OSOBOWOŚCI matki, ojca. Czy jest jakaś dziedzina nauki, która by się zajmowała naukowym przejściem między rodziną pierwotną a tą rodziną, którą chce się stworzyć? Zmiana od rodzica do męża, żony może generować wiele nieuświadomionych pragnień psychicznych. Liczy się że seks wszystkie te pragnienia zastąpi, a to tylko półprawda. Część zostaje i jeśli nie są zrealizowane to jest frustracja albo "tęsknota"? Dziś już takie rzeczy można badać. Co zrobić jeśli ktoś ma wyjątkową relacje z rodzicem i chciałby to jakość uwiecznić albo przenieść na związek docelowy? Nie wiem może film, moda, piosenka tak żeby to jakoś może uzewnętrznić i pozwolić temu wybrzmieć? Jakie psycholog miałby propozycje?
Rodzina, w której się wychowujemy tworzy w nas matrycę związku. W dorosłym życiu bardziej bądź mniej świadomie szukamy zazwyczaj partnerów podobnych w sposobie bycia do naszych ojców i matek. To dobra wiadomość dla osób, które mają wartościową relację z rodzicami. Seks oczywiście nie zastępuje wszystkich pragnień człowieka, które są bardzo różnorodne (przedstawia to np. model Piramidy Maslowa) i jednocześnie seks jest bardzo ważny jako element budujący więź i poczucie bliskości.

Psychologia jest taką dziedziną raczej uznawaną za naukową, która zajmuje się zjawiskiem, o które Pan pyta