Rozpieranie odbytnicy, napięte mięśnie miednicy

4 odpowiedzi
Witam,
od dłuższego czasu Codziennie mam 23 lata i uczucie rozpierania w odbycie, napięcia i często dyskomfortu jakby zablokowania, piłki w odbytnicy, czuje niepokój i coś w rodzaju parcia (trudno określić takie subiektywne wrażenia) głównie jak siedze. chodzenie - obajwy te sa ale mniejsze do tego ból krzyża, kości ogonowej, pośladków.Lekarze nie potrafią mi pomóc za bardzo. Wypróżnienia bez kłopotu 1-2 dziennie. czasem mam kłopot z oddaniem gazów.Mam bardzo napięte mięśnie odbytu, co wykazała metoda biofeedback tzn bardzo wysoki relaks na poziomie 5-6, gdzie norma wynosi ok 1. i w MRI podgietą kość ogonową. zdaniem fizjoterapeuty nie mam miesni tylko cos w rodzaju strun w terapii manulanej przez odbyt. Badanie np kolonoskopia nic nie wykazały w usg transrektalnym tylko zmiana tluszczowa nic groznego. czy trzeba wykonac rtg kregoslupa czy np miednicy? Objawy znikają w nocy, najgorzej czuję się rano. Budzę się już z napiętymi mięśniami, mam wrażenie, że uczucie rozpierania wzmaga się po oddaniu stolca. Zalecono biofeedback z elekrostymulacją terapię wew. Czy ma sens użycie toksyny bot. aby objawy zniknęły? Gdzie taki zabieg można wykonać? Czy coś innego mozę warto jeszcze zrobić np jakieś badania itp.czy to moze byc od kregoslupa, np ucisk na miesien lub nerw? juz nie wiem do kogo sie zwrocic po pomoc. To bardzo dokuczliwa dolegliwość cieżko mi się skupić na czymś innym, chociaż staram się normalnie żyć. Jestem zmęczona diagnozą w stylu IBS. Nie mam biegunek, zaparć, czasem lekkie ból brzucha i wzdęcie, ale zazwyczaj jest to związane z okresem.itp. Brzuch mój też bywa napięty
Poza odbytem nic właściwie mi nie dokucza. Dieta jest bogata w błonnik.Mam pytania czy wobec tego napięte mięśnie dna miednicy dają właśnie dokładnie takie objawy jak moje? Czy są to zaburzenia czynnościowe? Fizjoterapuetka powiedziała co szczególnie jest napięte: Pętla łonowo-odbytnicza i łonowo-guziczna,gruszkowaty, guziczny, więzadła krzyzowo-kolcowe, krzyzowo-guziczne, kole kulszowa, guz kulszowy. Okostna około otworu zaslonowego. Najbardziej bolesne guzy kulszowae i kolec kulszowy lewy.

Czy zastosowanie zabiegów biofeedback lub toksyny i coś pomoże? czy ja może cierpię na zespół dźwigaczy odbytu lub kokcygodynię lub inne schorzenie co jeszcze moge zrobic zeby w koncu sie wyleczyc? tego typu proszę o pomoc jak najszybciej bo cieżko się zyje,a wyniki badań są w sumie dobre.
pozdrawiam :)
Witaj,
Z tego co piszesz jestes bardzo ciekawym Pacjentem z okropnymi dolegliwościami. Umów sie do mnie na wizytę promocyjną- a dzwoniąc poproś o tel do lekarza a ja powiem w rejestracji o którego mi chodzi. Nie moge Ci na tą chwilę nic obiecać...

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam i dziękuję za pytanie.
Jeśli w badaniach endoskopowych nie zdiagnozowano zmian chorobowych to ma Pani zaburzenia czynnościowe, czyli związane z niewłaściwym funkcjonowaniem organizmu. W tym przypadku mówimy o zespole dna miednicy, które jako takie określa szereg dysfunkcji tego rejonu. Zatem warto kontynuować fizjoterapie uro-ginekologiczną z połączeniem z technikami terapii manualnej holistycznej lub osteopatii - wg mnie.
Z tego co Pani pisze to jest pod opieka fizjoterapeuty/tki, która jest zorientowana w tym co robi. Jeśli uzyskujecie poprawę to warto kontynuować leczenie zachowawcze.
Jeśli nie ma poprawy po cyklu zabiegów - polecam kontrkonsultacje - najlepiej w porozumieniu z aktualnym terapeutą.
Dodam, że dno miednicy wchodzi w interakcje z odległymi strykturami, np. przejściem piersiowo-lędźwiowym lub stawami skroniowo-żuchwowymi. Zasadne jest więc poddanie rehabilitacje również te rejony.
Oprócz tego stosuje sie jeszcze zabiegi igłoterapii punktów swoistych dla dysfunkcji ZDM i mięśniowo-powięziowych punktów spustowych.
Jeśli chodzi o botulinę - najpierw bym wykorzystał wszystkie możliwości leczenia zachowawczego a potem stosował bardziej radykalne leczenie - szczególnie ze jest Pani bardzo młoda.W razie potrzeby polecam się...i pozdrawiam
Witam,
Z tego co Pani piszę to jest Pani pod opieką fizjoterapeutki, która umie dokładnie określić co jest "napięte" i z czym mogła by pracować. Moim zdaniem Pani pytanie trzeba skierować do fizjoterapeutki, która z Panią pracuje to na pewno lepsza opcja niż konsultowanie takich przypadków przez internet. Terapeuta, który obecnie z Panią pracuje na pewno lepiej będzie umiał odpowiedzieć na zadane przez Panią pytania ponieważ Panią "widział" i pracuje z Panią.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Dobry wieczór, co do diagnostyki osobiście zalecił bym wykluczenie nowotworu jeśli to nie zostało jeszcze zrobione. Z kolej jeśli chodzi o rtg, wskaże ono jedynie zmiany kostne jednak myślę że i to warto sprawdzić. Zarówno rtg samej miednicy jak i odcinka L-S w celu wykluczenia zespołu ogona końskiego.
Z mojej strony w czasie terapii skupił bym się na najbardziej bolesnych okolicach: guz i kolec kulszowy. Oraz mięśniach pośladkowych, brzucha i ud. Starał bym się również zmanipulować/odblokować miednice, Bo sądząc po opisie może być to pomocne.
Toksynę odradzam ponieważ z doświadczenia moich pacjentów nie jest ona skuteczna na dłuższą metę a efektu nie są zadowalające.
Jeśli będzie nam dane się spotkać to do zobaczenia a jeśli nie to powodzenia.
Pozdrawiam Marcin

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.