Serce zapvhane żyły

3 odpowiedzi
Dzień dobry mam pytanie odnośnie leku pradaxa150 czy to bezpieczny lek pytam ponieważ to lek niebezpieczny wiążący sie z ogromnym ryzykiem krwawienia i wiele osób wypowiada się źle wrecz ze prowadzi do zgonów pozdrawiam serdecznie .
Witam,
Zaczynając ogólnie - leki są substancjami chemicznymi, które mają wywołać zmiany w naszym organizmie. Wszystkie mają działania porządane (te "dobre", uzasadniające zalecenie danego leku) i te uboczne (niechciane, mogące być dla nas szkodliwe, niebezpieczne). Każdy lekarz, przepisując dany lek, powinien rozważyć i wyjaśnić z pacjentem te "za" i "przeciw", ponieważ każdorazowo jest inaczej (nie ma dwóch takich samych osób z takimi samymi chorobami). Odnośnie wspomnianego leku - jest on przedstawicielem grupy "nowych" leków przeciwzakrzepowych stosowanych m.in. w profilaktyce udaru mózgu podczas migotania przedsionków, leczenia zakrzepicy żył głębokich. Jak to w internecie, cześć wypowiedzi będzie negatywna, gdyż niezadowolone osoby dadzą "upust" swoim emocjom. Zadowoleni pacjenci w necie nie napiszą nic. W swojej praktyce od dłuższego czasu stosuję leki z tej grupy - w zdecydowanej większości chorzy są zadowoleni i nie myślą nawet o innych sposobach antykoagulacji. Kluczem jest odpowiedni dobór leczenia, informacja dlaczego taki sposób wybieramy i na co należy zwracać uwagę.
Życzę zdrowia i pozdrawiam
dr n.med. Witold Mazur
kardiomazur.pl

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Pradaxa jest bardzo skuteczna, chroni przed udarem mozgu i zatorowością płucną. Jeżeli ktoś może stosować warfarynę (radzi sobie z dawkowaniem) to doradzam warfarynę). Pradaxa nie może być stosowana u osób z bardzo chorymi nerkami.
Jeżeli jest zastosowany zgodnie ze wskazaniami kardiologicznymi, prawidłowo funkcją nerki to jest bezpieczny, ale trzeba pamiętać ,że rozrzedza krew i należy unikać urazów.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.